5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

Na co dzień staram się być aktywna fizycznie. Wiadomo raz z lepszym, a niekiedy z gorszym skutkiem. Jeśli również i Ciebie od czasu do czasu dopada treningowy leń, to dzisiaj chciałam Ci opowiedzieć o moich kilku skutecznych sposobach na najbardziej popularne wymówki lenia kanapowego. 

Założę się, że tak samo jak mi zdarzają Ci się dni, kiedy z radością biegniesz na swój trening. Jednak są również takie, gdy po pracowitym dniu nie masz kompletnie sił na dodatkowy wysiłek. Czasem popołudniu jestem tak zmęczona, zmarznięta i głodna, że jedyne o czym marzę to najeść się, wykąpać w gorącej wodzie i iść spać. Wiadomo raz czy dwa można sobie odpuścić i w pasywny sposób zregenerować siły. Jednak kiedy mija tydzień, czy dwa, to wtedy biorę się w garść i zaczynam walczyć ze swoją słabością oraz mnożącymi się z szybkością światła wymówkami, które przychodzą mi do głowy. Na wiele z nich wypracowałam sobie gotowe odpowiedzi, którymi dzisiaj chętnie podzielę się z Tobą. Jeśli Ci się przydadzą, to koniecznie daj mi o tym znać w komentarzu.

5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

5 sposobów jak być aktywną bez wymówek

Nie wiem jakie ćwiczenia wybrać

Jeśli masz tego typu problem, to radzę wybrać aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Jeśli będziesz robić coś na siłę wbrew sobie, to założę się, że szybko zrezygnujesz. Jeśli nie masz doświadczenia w uprawianiu sportu, to na początek spróbuj kilku różnych dyscyplin i wybierz tę, która Ci się najbardziej spodoba, a nie tę, która spala najwięcej kalorii. Kiedyś usiłowałam biegać, pomimo że nie przepadam za tą aktywnością. Jak się pewnie domyślasz szybko się zniechęciłam i musiała poszukać jakiejś alternatywy. Więcej na temat wyboru odpowiedniego treningu dla siebie przeczytasz tutaj.

Nie mam czasu

Jasne, ale godzinę na oglądanie telewizji, czy serfowanie w internecie zawsze znajdziesz, prawda? Może zatem warto zrezygnować z tych czynności 3 razy w tygodniu na rzecz treningu? Znajdź optymalny czas na ćwiczenia i dopasuj go do swojego rytmu dnia. Nie masz problemów ze wstawaniem? Obudź się 30 minut wcześniej i zrób trening. Jeśli natomiast lubisz pospać dłużej lub masz rano zbyt dużo obowiązków, to wybierz ćwiczenia popołudni albo wieczorem.

Nie mam pieniędzy

To prawda, karnet do klubu fitness, czy na basen kosztuje. Jednak możesz uczęszczać na aerobik przez miesiąc, wypróbować różne ćwiczenia, a potem te które Ci przypadną do gustu wykonywać w domu. Na Youtub znajdziesz mnóstwo różnorodnych ciekawych treningów prowadzonych przez instruktorów. Są też takie sporty, które możesz uprawiać bezpłatnie – jazda na rowerze, czy bieganie.

Trening mnie nudzi

Rzeczywiście powtarzanie w kółko tych samych treningów na dłużą metę może być nudne i szybko przestanie sprawiać radość. Kiedy chodzę na aerobik, to na 4 – 5 różnych zajęć żeby urozmaicić sobie treningi. Ty też próbuj różnych wariantów i dyscyplin. Świetnym pomysłem jest wciągnięcie w uprawianie sportu dzieci, męża lub przyjaciółki. W towarzystwie jest zawsze raźniej, a poza tym można się wzajemnie motywować i pogłębiać relacje. Lepiej jest spotkać się z koleżanką na zajęciach zumby, czy jogi niż w kawiarni przy ciastku, prawda?

Intensywny trening wyczerpuje mnie

Kiedy intensywnie trenujesz, zwłaszcza na początku przygody ze sportem, może nastąpić spadek motywacji, przemęczenie, a nawet kłopoty z apetytem, czy snem. To sygnał, że Twój organizm potrzebuje wytchnienia oraz regeneracji. Bacznie obserwuj swój organizm i nie ignoruj tych symptomów. Czasem też tak mam. Wtedy wybieram takie formy aktywności jak spacer, pilates, czy joga. Dobrze jest też pójść na saunę oraz masaż.

A jaka jest Twoja najczęstsza wymówką?