5 korzyści ze szkolenia od Bloga do Biznesu

5 korzyści ze szkolenia Od Bloga do Biznesu

5 korzyści ze szkolenia Od bloga do biznesu z Urszulą Phelep

W poprzednią sobotę miałam okazję brać udział w znakomitym stacjonarnym szkoleniu Od bloga do biznesu organizowanym w Warszawie przez Urszulę Phelep. Dzisiaj chciałam opowiedzieć o pięciu korzyściach, które odniosłam uczestnicząc w tym spotkaniu. 

Jakieś trzy lata temu, na samym początku mojej przygody z blogowaniem, przez przypadek trafiłam na nieistniejącą już dziś stronę lifestylową Uli o nazwie “Sen Mai”.  Dzięki postom na temat blogowania oraz darmowym mini kursom, które na niej znalazłam, krok po kroku zaczęłam zdobywać podstawową wiedzę z tego zakresu. Z kolei wyzwania blogowe organizowane przez Ulę każdego miesiąca były dla mnie świetną okazją do pokazania mojej Lifestylerki szerszemu gronu odbiorców. Dzięki nim nawiązałam też wiele fantastycznych znajomości. Niektóre z nich trwają po dziś dzień.

Natomiast dokładnie rok temu dałam się skusić na wzięcie udziału w pierwszym płatnym szkoleniu on-line przygotowanym przez Ulę. Jego tytuł, to 21 dni do lepszego bloga. Muszę przyznać, że to były bardzo intensywne trzy tygodnie pracy nad moją stroną. Codziennie nowe zadanie do wykonania. Jednak dzięki temu szkoleniu wreszcie się zmobilizowałam i zrobiłam dawno odkładane porządki na mojej Lifestylerce. Zajęłam się też dopracowaniem kilku ważnych elementów oraz stworzeniem elevator pitch oraz zakładki o mnie. Również za namową Uli zaczęłam myśleć nad przygotowaniem swojego własnego produktu, a także utworzeniem Master Mind. Zatem kolejne korzyści dla mnie oraz Lifestylerki, a dodatkowo solidna porcja motywacji do regularnej pracy nad moją stroną.

Strzał w dziesiątkę

5 korzyści ze szkolenia Od Bloga do Biznesu

5 korzyści ze szkolenia Od Bloga do Biznesu

Dlatego też, kiedy kilka tygodni temu zobaczyłam informację, że 27 maja w Warszawie mogę mieć okazję poznać osobiście blogerkę, która nie dość, że inspiruje mnie od kilku lat, to dodatkowo osiągnęła cel blogowy, do którego ja niezmiennie dążę, to nie wahałam się ani chwili. Od razu wykupiłam szkolenie po promocyjnej cenie, żeby móc skorzystać z jej wiedzy oraz doświadczenia. A przede wszystkim, aby dowiedzieć się w jaki sposób przejść od bloga do biznesu. Poza tym jak już wspomniałam Ula jest osobą, której poczynania obserwuję i podziwiam od dłuższego czasu, więc pomyślałam sobie, że to będzie świetna okazja poznać ją osobiście, móc podpytać o różne nurtujące mnie rzeczy, a także po prostu zobaczyć jaką osobą jest na żywo.

Dzisiaj mogę z ręką na sercu powiedzieć, że moja decyzja o wzięciu udziału w szkoleniu Od bloga do biznesu była strzałem w dziesiątkę. Ula okazała się niezwykle sympatyczną, bardzo rzeczową oraz znającą się na temacie osobą. Cierpliwie i rzeczowo odpowiadała na dziesiątki naszych pytań. Samo szkolenie nie było sztywnym wykładem, tylko w zasadzie kameralnymi warsztatami, podczas których były liczne burze mózgu, omawianie konkretnych przypadków dotyczących naszych blogów, a także wiele ćwiczeń, które pokazywały nam jak krok po kroku przekształcać blog w biznes. Ula przekazał nam też wiele cennych porad na bazie swoich własnych blogowych doświadczeń. Mam je wszystkie spisane na kartce, a niektóre zaczęłam już wdrażać w życie.

5 korzyści ze szkolenia Od bloga do biznesu z Urszulą Phelep

Podczas tego szkolenia miałam między innymi okazję:

  • odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zacząć zarabiać na blogu, a jeśli tak, to w jaki sposób, a także, co jest lepsze: własny produkt, czy współpraca z firmami
  • nauczyć się jak ułożyć sensowny plan działania, czyli od czego w ogóle zacząć oraz jakie są główne kroki, które muszę wykonać, aby przekształcić mój blog w biznes, który zacznie przynosić dochód
  • uzyskać informacje jak stworzyć swoją własną markę blogową, aby wyróżnić się na tle innych firm oraz wzbudzić zaufanie i zainteresowanie moich potencjalnych klientów/zleceniodawców
  • zapoznać się z tajnikami tworzenia wartościowych treści, które będą chętnie czytane i dzięki którym ludzie będą zainteresowani moimi produktami lub podjęciem współpracy ze mną
  • bazując na przykładzie biznesu Uli dowiedzieć się, czy warto w ogóle zakładać newsletter  dla swojego bloga

Pozostałe zalety szkolenia

Kolejną zaletą było na pewno to, że miałam okazję na żywo poznać fantastyczne blogerki. Między innymi Kasię z bloga Yellowpear, z którą od lutego jesteśmy razem w jednym Master Mind. Jest to niesamowite uczucie spotkać się z osobą, z którą przegadało się tyle godzin on-line. Nie wiem jak Ty, ale ja w realu nie spotykam ludzi, których interesują aspekty blogowania. Nie wspominając już o tym, że nie mogę sobie z nikim ze znajomych osób porozmawiać o SEO, wtyczkach na WP, czy freebies za newsletter. Nie mają pojęcia o co w ogóle chodzi. Także ogromną zaletą takiego szkolenia jest możliwość spotkania całej grupy osób, które fascynują się blogowaniem i mają o nim pojecie. Chętnie rozmawiają na ten temat z wypiekami na twarzy oraz entuzjazmem w głosie. Jest to też świetna okazja, żeby przedstawić szerszemu gronu swoje plany/projekty i skonsultować je.

Korzyścią jest też to, że na dwa tygodnie przed szkoleniem Ula stworzyła na Facebooku grupę dla wszystkich uczestniczek, w której przedstawiałyśmy się po kolei i wymieniałyśmy informacjami organizacyjnymi. Po spotkaniu w grupie zaczęły się bardzo ożywione kontakty. Prosimy siebie nawzajem o porady, przesyłamy różne materiały oraz linki do ciekawych artykułów i wydarzeń. Zaglądamy na swoje strony. Można powiedzieć, że utworzyło się coś na kształt Master Mind. Także poprosiłyśmy Ulę, żeby tej grupy nie zamykała i zostawiła ją nam.

Przyznam się, że wyjazd na to szkolenie, to było dla mnie wyjście poza moją strefę komfortu. Jednak bardzo się cieszę, że się przełamałam i odważyłam. W przyszłości jeśli będzie okazja na pewno będę uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Mam nadzieję, że jesienią Ula znowu przygotuje nam jakąś kolejna niespodziankę.

A Ty brałaś kiedyś udział lub zamierzasz w przyszłości uczestniczyć w podobnym wydarzeniu?