Jak zacząć zmieniać swój blog w świetny biznes

Początkowo ten post miał być na temat jesiennej “ramówki” Lifestylerki. Jednak jak to w życiu blogera bywa, podczas pisania początkowy pomysł zaczął mocno się rozrastać. Chciałam podkreślić, iż użyłam określenia “jak zacząć zmieniać”, a nie “jak zmienić”. Dlaczego? Wszystko zaraz wyjaśnię.

Jak zacząć zmieniać swój blog w świetny biznes

Zatytułowałam ten post w taki sposób, ponieważ jestem dopiero na początku swojej drogi jeśli chodzi o przekształcenie bloga w biznes. Ten proces zaczął się dwa miesiące temu w czerwcu. Natomiast wczoraj odbyłam bardzo poważną i przełomową rozmowę z moim Mężem na ten temat.

Od wiosny cały czas mówiłam o tym, że biorę sobie dwa miesiące wolnego w wakacje, aby móc popracować nad Lifestylerką. Chciałam wreszcie we wrześniu otworzyć moją działalność blogową z hukiem. Sierpień się skończył a tu nic. Cisza. Mój Mąż zaczął mnie wypytywać, czy pomysł upadł i się poddałam. A ja mu na to, że nie, ale:

  • trochę przeliczyłam się z czasem. Zaplanowałam sobie tyle materiałów, że po prostu jeszcze niektórych nie przygotowałam, a lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik (wymówka!),
  • po prostu boję się. Mówię to szczerze, ponieważ nie chcę udawać, że jestem nieustraszona i wszystko przychodzi mi z łatwością. Nie będę kreować się na kogoś, kim nie jestem.

Myślę, że większość osób w mojej sytuacji czuje radość oraz podekscytowanie, ale również w większym lub mniejszym stopniu strach. Uważam, że o sukcesie nie decyduje to, że ktoś jest bardzo zdolny, inteligentny, ukończył 10 uczelni z wyróżnieniem i ma super pomysł na świetny biznes. Czynnikiem, który przeważa o tym, czy ktoś odniesie sukces, czy nie jest umiejętność przezwyciężenia swojego strachu, zrobienia tego kolejnego, decydującego kroku i podjęcie ryzyka.

Sądzę, że to mnie najbardziej blokuje i przeraża. Jednak dzięki mojemu Mężowi, który postawił mnie do pionu i trochę wjechał mi na ambicję, postanowiłam,  że od dziś publicznie będę realizować moje zamierzenie. Termin ostateczny zakończenia działań wyznaczam pomiędzy wrześniem a grudniem tego roku. Do tej pory z mojego projektu robiłam tajemnicę, nie zdradzałam wielu szczegółów. Myślę, że robiłam to po to, aby móc w razie czego bez tłumaczenia po cichutku się wycofać. Takie ujawnienie się spowoduje, że nie będę miała już innego wyjścia jak tylko odnieść sukces.

Od czego zacząć

Zatem jak zacząć zmieniać swój blog w świetny biznes? Moim zdaniem jest to dość złożony proces, który wymaga dobrego przygotowania się. Na pewno dla każdego przedsięwzięcia działania będą się trochę różniły. Jeśli chodzi o mnie, to zaczęłam od następujących kroków:

  • opracowałam listę produktów i usług, które mogę oferować za pośrednictwem mojego bloga,
  • przygotowałam większość produktów oraz materiałów związanych z przyszłą działalnością biznesową,
  • stworzyłam listę działań, które przybliżą mnie do mojego celu w miesiącu wrześniu.

Więcej o moich produktach i o tym jak wpadłam na ich pomysł i je stworzyłam napiszę w kolejnych postach jeśli będzie Cię to interesować.

Pożegnanie ze starą Lifestylerką

Od ponad 1,5 roku poszukuję tej jednej jedynej idealnej drogi blogowej. Najpierw chciałam, żeby moja strona była typowo ekspercka, specjalizująca się tylko i wyłącznie w dziedzinie dietetyki.  Jednak po opublikowaniu kilku artykułów poczułam, jak powiało powagą. Zaczęłam niesamowicie tęsknić za lekkimi tematami lifestylowymi. Nazwa bloga w końcu zobowiązuje, prawda? Zdawało mi się, że piszę tak sztywno i poważnie jak bym za przeproszeniem miała kij w tylnej części ciała. Poza tym sama bardzo szybko znużyłam się tą w gruncie rzeczy poważną tematyką, więc strach pomyśleć, co dopiero musieli odczuwać moi czytelnicy. Nigdy moim zamiarem nie było wpadać w pułapkę jednego tematu. W takim razie warto by było żebym teraz napisała do kogo dokładnie są skierowane moje treści.


Sądzę, że każdy bloger powinien sobie wyobrazić takiego idealnego czytelnika. Oczywiście nie po to, aby dyskryminować osoby, które nie spełniają przedstawionych wymagań. Chodzi mi o coś zupełnie innego. Kiedy dokładnie ustalę sobie kim jest moja docelowa czytelniczka, ile ma lat, gdzie mieszka, pracuje, jakie są jej upodobania, cele, marzenia, to wtedy będzie mi o wiele łatwiej tworzyć treści. Będą bardziej konkretne, precyzyjne i trafione w punkt.


Jesienna ramówka Lifestylerki

Jak zacząć zmieniać swój blog w świetny biznes

Jak zacząć zmieniać swój blog w świetny biznes

Lifestylerka to zdecydowanie blog dla kobiet, jednak jeśli zajrzy tu jakiś mężczyzna to oczywiście też będzie bardzo mile widziany. Zatem treści moich artykułów w jesiennej ramówce są przede wszystkim skierowane do kobiety, która:

  • chce zacząć zdrowo się odżywiać, urozmaicić swój jadłospis, interesuje się jakie produkty należy jeść, a których unikać,
  • planuje zorganizować się w kuchni (planowanie posiłków, zakupów oraz gotowania), żeby nie wcinać codziennie bułki z szynką, drożdżówki oraz schabowego,
  • pragnie dbać o swoją kondycję fizyczną oraz sylwetkę, ma kilka kilogramów do zrzucenia. Chce dowiedzieć się jaki rodzaj sportu jest dla niej odpowiedni i dlaczego. Szuka sposobów, żeby motywować się do regularnych ćwiczeń oraz dbania o swoje ciało,
  • ma w planie zadbać o swoje wnętrze, jest głodna wiedzy, zdecydowała się postawić na swój rozwój, aby zachować sprawny, młody umysł, udoskonalać swoje dotychczasowe umiejętności, a także zdobywać nowe,
  • pragnie wraz ze mną zmienić swój blog w biznes, ponieważ jest ambitna, przedsiębiorcza i chce zrealizować swój wymarzony cel.

Więcej lifestylu w Lifestylerce

Zdrowe odżywianie się, to nie tylko temat wielu moich postów, ale również nieodłączny element mojego codziennego życia. Powiem Ci tak z ręką na sercu, że obecnie o wiele bardziej ekscytuje mnie wyprawa na zakupy żywnościowe niż ciuchowe. Interesuję się składem oraz wpływem na organizm poszczególnych produktów i bardzo lubię próbować różne nowości. I właśnie w takim kierunku (między innymi) chciałabym dalej iść. Jednak jak widzisz planuję wzbogacić blog o więcej tematów, przede wszystkim lifesylowych oraz rozwojowych, ponieważ to również bardzo fascynujące mnie sprawy oraz spora część mojego życia.


W związku z tym wszystkim  od września mam zamiar również wcielić w życie hasło: “Więcej lifestylu w Lifestylerce”! Co Ty na to? Jest mnóstwo tematów w moim życiu, które zazębiają się z prowadzeniem bloga i chciałabym się dzielić moimi przemyśleniami na ich temat.


Jak już wspomniałam od września mam zamiar na poważnie wziąć się za przekształcanie mojego bloga w biznes. Dlatego stworzyłam zakładkę zmień blog w biznes. Jednak nie oznacza to, że uważam siebie za wybitną ekspertkę w tej dziedzinie. Wręcz przeciwnie. Mam jeszcze wiele tematów do przerobienia. Jednak chciałabym od września na Twoich oczach zacząć pokonywać tę drogę. Będę pisać o moich sukcesach, a na pewno też potknięciach, oraz chwilach zwątpienia, ponieważ są one nieuniknioną częścią procesu osiągania zamierzonego celu. Jeśli Twoim zamiarem jest również zmienić blog w biznes, to możemy dokonać tego wspólnymi siłami. Jeśli się na to piszesz, to koniecznie daj znać.

Które z wymienionych przeze mnie w jesiennej “ramówce” tematów najbardziej Cię interesują?