Platformy blogowe, czy warto mieć blog na WordPress

Platformy blogowe, czyli czy warto mieć blog na WordPress

Platformy blogowe, czyli czy warto mieć blog na WordPress

Czy warto mieć blog na WordPress?

Powyższe pytanie ostatnimi czasy spędzało mi sen z powiek. W końcu z nadejście wiosny zdecydowałam się jednak zaryzykować i przeprowadzić na moim blogu małą rewolucję. W związku z tym trochę Was ostatnio zaniedbałam przez pracochłonne sprawy techniczno – zakulisowe, ale już jestem z powrotem w nowej odsłonie.  Pamiętacie jak w zeszłe wakacje przeniosłam mój blog na WordPress, a następnie po czterech dniach nerwów, stresów i szarpaniny wróciłam zniechęcona z podkulonym ogonem na Bloggera? Jednak już wtedy wiedziałam, że prędzej czy później jeśli chcę rozwijać mój blog, to muszę przejść na następny poziom, żeby znaleźć wreszcie odpowiedź na dręczące mnie pytanie, czy warto mieć blog na WordPress.

Platformy blogowe, jak zmienić Blogger na WordPress

Gdzieś w okolicy grudnia poczułam, że nadszedł już ten właściwy moment i nie ma co dalej sprawy przeciągać. Kiedy założyłam mój blog w bardzo szybkim czasie pokochałam Bloggera. Jest niesamowicie łatwy w konfiguracji oraz obsłudze, ma sporo różnego rodzaju widgetów, możliwość zamieszczania reklam, a także bogatą gamę darmowych szablonów. Na samym początku wszystko to mi wystarczało w zupełności. Czułam się bezpiecznie mając wsparcie Google oraz dostęp do rozbudowanej społeczności.  Jednak po pewnym czasie stwierdziłam, że potrzebuję czegoś więcej. Na Bloggerze zrobiłam już wszystko co się dało i nadszedł czas na kolejny krok. Jednak tym razem postanowiłam nie iść na skróty. Zaczęłam myśleć nie nad tym co jestem w stanie sama zrobić i o moich ograniczeniach, ale czego tak naprawdę oczekuję od mojego perfekcyjnego bloga i rezultatach, które w wyniku końcowym chcę osiągnąć.

Stwierdziłam, że tym razem muszę zwrócić się o pomoc do specjalisty, ponieważ sama tego tematu nie dźwignę. Następnie zaczęłam szukać osoby lub firmy, która po pierwsze doradziłaby mi, które platformy blogowe wchodzą w rachubę, a następnie pomogłaby mi w stworzeniu takiej strony jaką sobie wymarzyłam.

O rozmowach telefonicznych i mailowych, które odbyłam szukając potencjalnych wykonawców, to mogłabym chyba książkę napisać. Jeden chłopak na pytanie o cenę usługi odpowiedział, że nie chce jednorazowej zapłaty tylko dożywotni udział w zysku z reklam Ad sens – których nota bene na swoim blogu aktualnie nie posiadam, ani nie planuję umieszczać w najbliższej przyszłości. Z wieloma osobami ciężko było się porozumieć ponieważ jak to większość informatyków mówili w mało przystępny sposób. A do mnie, osoby nie znającej się na sprawach informatycznych (jak bym się znała, to bym przecież nie szukała fachowca) należy mówić bardzo prosto i wyraźnie:). Kolejną rzeczą, która mnie zniechęciła do wielu osób, było to że w większości przypadków kompletnie nie przejawiali własnej inicjatywy. Byli w stanie wykonać tylko zadania, o które ich poprosiłam, ale nic ponad to. Zero własnej inicjatywy lub porady czy to co wymyśliłam będzie dla mnie rzeczywiście korzystne, czy nie.

Nie ma to jak świetni specjaliści

W końcu kiedy mój entuzjazm zdążył już trochę oklapnąć, trafiłam na firmę Dobre Promo. Pierwsze, co mnie do nich przekonało, to fakt że kiedy rozmawiałam z Łukaszem, to rozumiałam wszystko co do mnie mówił:). Owoc naszej współpracy sami widzicie. Od kilku dni jestem na WordPress i nie mam zamiaru z niego uciekać. Nowy szablon spełnia moje wszystkie zachcianki i wymagania. Jest taki jaki mi się od dawna marzył. Platformy blogowe zostały bez problemu zamienione i teraz mój blog śmiga jak burza na WordPress, więc uważam, że wybór firmy Dobre Promo był po prostu strzałem w dziesiątkę. W najbliższym czasie jak już się zadomowię na WordPress, ogarnę w stu procentach panel sterowania i uporządkuję blog planuję podjąć z nimi dalszą współpracę w ramach kolejnego projektu, ale to jak na razie niespodzianka, więc nie ujawniam szczegółów.

A czy warto mieć blog na WordPress? Myślę, że odpowiedź na to pytanie została już udzielona wielokrotnie przez rożnego rodzaju specjalistów, a także wielu blogerów. Mogę Wam powiedzieć jakie były moje główne powody. Przede wszystkim na tej platformie wreszcie znalazłam szablon, który spełnia moje wymagania. Poza tym blog na WordPress lepiej się pozycjonuje, ma więcej różnego rodzaju świetnych zaawansowanych wtyczek. Zaobserwowałam, że u wszystkich chcących rozwijać się blogerów, to jest naturalna kolej rzeczy, że w końcu zmieniają platformę. Poza tym teraz blog jest moją własnością, ponieważ mama własny hosting. Jednak w pełni na to pytanie będę mogła odpowiedzieć Wam dopiero za jakiś czas kiedy się już zadomowię na dobre.

A Wy planujecie jakieś wiosenne zmiany na swoim blogu?