Sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu

Sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu

Sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu

Sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu

Jesteś osobą, która w pocie czoła tworzy i dopieszcza godzinami swoje posty? Następnie publikuje je i siedzi przed ekranem komputera, w napięciu oczekując na  zatrzęsienie komentarzy i gwałtowny wzrost statystyk? Jednak w zamian nie otrzymuje żadnego odzewu lub nieproporcjonalny do włożonego wysiłku? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, który pokaże Ci sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu.

Początki mojego blogowania dwa lata temu wyglądały właśnie w ten sposób. Przez bardzo długi czas nie mogłam zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Przecież starałam się pisać w lekki i zabawny sposób, poruszałam interesujące (moim zdaniem) tematy. Każdy artykuł urozmaicałam zrobionymi w pocie czoła zdjęciami, dlaczego więc na moim blogu nic się nie działo?

W końcu stwierdziłam, że dosyć tego, muszę coś z tym fantem zrobić, bo jeszcze chwila, a porzucę blogowanie na zawsze. Doszłam do wniosku, że jeśli ludzie nie przychodzą do mnie, to w takim razie ja wyjdę do nich. A potem zobaczę co z tego wyjdzie. Zaczęłam brać udział w licznych linkowych party oraz wyzwaniach blogowych organizowanych przez innych blogerów. Chciałam w ten sposób nawiązać kontakt z innymi ludźmi, którzy mają tę samą pasję. I wiesz co, po miesiącach zastoju coś się wreszcie ruszyło.

Po jakimś czasie stwierdziłam, że skoro innym tak świetnie idzie organizowanie linkowych party oraz wyzwań blogowych, to czemu mi miałoby nie wyjść? Na początku bardzo się bałam. Myślę, że najbardziej przerażała mnie opcja, iż nikt się nie przyłączy do zorganizowanej przeze mnie zabawy. Jednak jak to mówią, do odważnych świat należy. Zatem zaryzykowałam i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że odniosłam sukces. Dlatego chciałam Ciebie również zachęcić do zastosowania tych metod zwiększania ruchu na swoim blogu. Największą zaletą takich działań jest mobilizowanie ludzi do kreatywności, umożliwianie im zrobienia kolejnego kroku w rozwoju ich bloga. A przede wszystkim tworzenie wokół siebie wspaniałej dopingującej się wzajemnie społeczności blogowej. Zatem sprawdź jakie sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu mam Ci do zaoferowania.

Linkowe Party

Ta zabawa polega na tym, iż publikujesz post na dowolny temat z możliwością podlinkowania pod nim artykułów. Następnie zachęcasz pozostałych blogerów, aby zamieszczali swoje posty pod Twoim. Linkowe party może odbywać się co tydzień (jak u mnie) lub raz na miesiąc. Rzadziej nie ma większego sensu. Może być ogólne, czyli uczestnicy podlinkowują jakikolwiek artykuł z minionego okresu (tygodnia, miesiąca), ale możesz też zorganizować wydarzenia tematyczne (poznajmy się, ulubiony przysmak, mój sposób na jesień, itd.). Taka zabawa ma na celu zwiększenie ruchu na blogu, poznanie nowych ludzi oraz zgromadzenie dużej liczby ciekawych artykułów w jednym miejscu. W moim pierwszym linkowym party na bloggerze wzięło udział aż 41 osób, co przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Wyzwanie Blogowe

Jest to zabawa, która może przybierać różnego rodzaju formy. W zeszłym roku u siebie na blogu organizowałam wyzwanie polegające na pisaniu 3 artykułów na określony temat w ciągu jednego tygodnia. Jest to zadanie dość pracochłonne, ale myślę, że dobrym pomysłem jest wzięcie udziału chociażby w jednym dniu takiego wyzwania. Co jest ważne przy organizowaniu tego typu przedsięwzięcia? Przede wszystkim ciekawe, intrygujące tematy dające możliwość swobodnej interpretacji. Postaw na te proste dopasowane na przykład do obecnej pory roku, na które prawdopodobnie większość osób i tak by napisała: mój wakacyjny wyjazd, ulubiony bożonarodzeniowy przysmak, itd. Możesz też trochę utrudnić sprawę uczestnikom rzucając jakieś hasło: “zbrodnia i kara”, które można potraktować dosłownie i napisać o wymierzaniu sprawiedliwości w Polsce albo z przymrużeniem oka pisząc o skutkach niewłaściwego odżywiania. Wyzwanie najlepiej organizuj raz w miesiącu, częściej, to była by męka zarówno dla Ciebie jak i dla uczestników.

Tak samo jak przy linkowym party bardzo ważny jest marketing, czyli powiadomienie jak największej liczby osób o tym wydarzeniu. Możesz zastosować takie narzędzia jak: facebook, komentarze ze wzmianką o wyzwaniu oraz post informujący o tematach, dacie wydarzenia oraz zasadach. Jeśli planujesz wyzwanie zacząć od poniedziałku, to warto czytelników poinformować o tym z wyprzedzeniem na przykład w czwartek lub piątek, żeby mieli czas na przemyślenie tematów oraz przygotowanie wpisów.

Posty Gościnne

Kolejnym świetnym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie oraz bliższe poznanie się z innymi osobami blogującymi mogą być wpisy gościnne, ale planuj je z głową. Jeśli prowadzisz blog o gotowaniu, to nie zapraszaj do współpracy ludzi publikujących artykuły o motoryzacji, czy finansach. Jeśli chodzi o stronę techniczną przedsięwzięcia, to możesz zaproponować innym blogerom publikowanie ich artykułów na Twojej stronie lub możesz zamieścić swój post na czyimś blogu. Jakie będziesz mieć z tego korzyści? Pomyśl, nawiązując tego typu współpracę z innym blogerem możesz swoim wpisem zainteresować całkiem nową publiczność, której jeśli spodoba się to co piszesz na pewno zachce się sięgnąć po więcej Twojej twórczości. W taki sposób będziesz mieć okazję pokazać się szerszej, może całkiem nowej publiczności. Do tej pory tylko raz zorganizowałam taką akcję u siebie, ale byłam z jej wyników bardzo zadowolona i w przyszłości na pewno powrócę do tej formy współpracy.

Wiem z własnego doświadczenia, że łatwo jest o czymś przeczytać, tak jak Ty właśnie czytasz o organizowaniu różnych wydarzeń blogowych, ale ciężko jest samemu za to się zabrać. Nigdy nie wiadomo od czego najlepiej zacząć, w jakiej kolejności wszystko sobie zaplanować i poukładać. Jeśli na prawdę chcesz ożywić swój blog i wypróbować wspomniane przeze mnie sprawdzone metody zwiększenia ruchu na blogu, to mogę pomóc Ci w ich organizacji krok po kroku. Wyślij na mój adres mailowy stanco1978@gmail.com wiadomość, w której zgłaszasz chęć skorzystania z mojej pomocy w zorganizowaniu wydarzenia na Twoim blogu. A jeśli już coś organizujesz, to koniecznie daj znać w komentarzu.

Ps. Długo myślałam jakie by tu wstawiać zdjęcie do postu o blogowaniu. Kiedyś wyszukiwałam w bankach zdjęć różne fotografie przedstawiające na przykład osobę pracującą przy komputerze, lub sam laptop, czy biurko z porozrzucanymi przyborami. Jednak z czasem zaobserwowałam, że większość osób piszących na tematy blogowe sięga po te same zdjęcia. A ja chcę być oryginalna, więc postanowiłam dawać fotki moich sierściuchów:). Zatem dzisiaj Kacper w swojej wakacyjnej fryzurze na lwa.