Pomysł na lunch box do pracy kurczak z makaronem

Zdrowy jadłospis na siedem dni, czyli jak planować posiłki

Pomysł na lunch box do pracy kurczak z makaronem

Każdy z nas chciałaby się odżywiać smacznie i zdrowo. Prawda? założę się, że Ty też,. Jednak nie będę ukrywać, że jest to łatwe zadanie. Wymaga dobrej organizacji, kreatywności oraz systematyczności. Dzisiaj zdradzę Ci kilka moich trików na to jak planować sobie swój dzienny jadłospis. Może się zainspirujesz.

Pomysł na lunch box do pracy kurczak z makaronem

Opiszę Ci jak ostatnio przygotowałam się pod względem pożywienia na ciężki, długi i wyczerpujący poniedziałek. Jeszcze w niedzielę wieczorem upiekłam pierś z ekologicznego kurczaka przyprawioną solą, pieprzem, odrobiną cytryny, majerankiem oraz ziołami prowansalskimi. W poniedziałek rano dźwignęłam się o nieprzyzwoicie wczesnej godzinie, czyli 6:00 rano. Robiąc sobie pożywne śniadanieowsiankę z bananem, suszonymi śliwkami oraz orzechami – co by mi mózg lepiej pracował. Na główne danie zaplanowałam kurczaka z makaronem i warzywami. Dlatego też robiąc owsiankę w między czasie gotowałam też przez 10 minut makaron kukurydziany z pokrojoną w kostkę cukinią oraz zieloną fasolką. Kiedy jadłam śniadanie, to potrawa stygła sobie przy otwartym oknie. Następnie pokroiłam kurczaka, dodałam go do makaronu oraz warzyw. Na koniec wszystko posypałam pestkami dyni, słonecznika (żeby danie fajnie chrupało) oraz ziołami prowansalskimi. Dodałam też odrobinę oliwy z oliwek. Te pyszności jadłam jako główny posiłek podczas półgodzinnej przerwy o godzinie 13:00.

Natomiast na przekąskę o 10:30 oraz 15:30 przygotowałam sobie jogurt naturalny bez laktozy z płatkami owsianymi, truskawkami oraz wiórkami kokosowymi. Do tego wszystkiego zabrałam też jabłko, banana, wodę mineralną oraz ekologiczną zieloną, sypaną herbatę z kwiatem jaśminu na pobudzenie umysłu. Na prawdę warto było poświęcić trochę czasu, żeby zapewnić sobie tak komfortowy i smakowity dzień. Dobra organizacja popłaca;).

Zdrowy jadłospis na siedem dni, czyli jak planować posiłki

Pomysł na lunch box do pracy kurczak z makaronem

Jestem ciekawa, czy Ty układasz sobie zdrowy jadłospis na cały dzień?