Jajka przepiórcze sadzone idealne na śniadanie

przepiórcze jajko

Jajka przepiórcze sadzone

Mój sposób na idealny poranek

Mój idealny wakacyjny poranek na pewno zaczyna się śniadaniem zjedzonym na świeżym powietrzu na moim balkonie. Uwielbiam rano siadać sobie w promieniach wschodzącego słońca w szlafroku i rozkoszować się pierwszymi chwilami nowego dnia jedząc coś pysznego. Taka chwila pozwala rozbudzić się na dobre, oczyścić myśli, a także odpowiednio nastroić na nadchodzący dzień. Myślę, że czasem warto jest przemóc się i wstać te 15 lub 20 minut wcześniej, żeby móc w spokoju spożyć pierwszy posiłek dnia. Moje wakacyjne śniadanie, to zazwyczaj coś lekkiego, ale pożywnego, co da mi energię na długi dzień pełen różnego rodzaju wyzwań. Może to być owsianka, jaglanka, kanapka lub jajka pod najróżniejszą postacią. Oczywiście do tego wszystkiego mnóstwo warzyw oraz owoców. Ostatnio moim śniadaniowym balkonowym hitem jest jajko przepiórcze sadzone. Przepyszne, a jakie lekkie.

Dlaczego warto jeść jajka przepiórcze

Jajka przepiórcze są nie tylko bardzo smaczne i mają piękne nakrapiane skorupki, ale również posiadają mnóstwo zalet. Dlatego moim zdaniem na prawdę warto  jest włączyć je do codziennej diety. Ich głównym atutem jest fakt, iż posiadają pełnowartościowe, a także łatwo przyswajalne białko. Na pewno są doskonałym wyborem dla osób, które mają problemy z nadwagą, ponieważ zawierają o wiele mniej tłuszczu niż jajko kurze. Jajka przepiórcze mają też kolejną bardzo istotną zaletę.  Nie uczulają w przeciwieństwie do jajek kurzych, które są dość popularnym alergenem. Dlatego też jajka przepiórcze są świetną alternatywą dla alergików. Ponadto są też bogatym źródłem żelaza, miedzi, fosforu, cynku oraz witamin z grupy B.

jajka przepiórcze

Ostatnio prawdziwym hitem są śniadania na balkonie, a na nie jajka przepiórcze serwowane pod prawie każdą postacią. Z racji wielkości nie da się z nich przyrządzić jedynie jajek na miękko.
chleb żytni Wasa
A do tego różnego rodzaju wersje kolorowych kanapek z chlebka żytniego.
śniadanie na balkonie
Do tego woda z cytryną  lub wyciskany sok z owoców (najbardziej preferuję pomarańczowy lub ananasowy) i pożywne, przepyszne śniadanie gotowe.

A co Wy zazwyczaj jecie na śniadanie w wakacje?