wtorek, 9 sierpnia

Depilacja a epilacja – jakie są różnice w tych zabiegach?

Regularne usuwanie owłosienia z różnych partii ciała pochłania wiele czasu i energii. Utrzymanie gładkich nóg, pach i innych części ciała to nie lada wyzwanie. Na co warto się zdecydować, szukając trwałego rozwiązania niechcianego owłosienia na ciele? Warto poznać najważniejsze różnice, między zabiegiem depilacji, a epilacji. 

Czym różni się depilacja od epilacji?

Depilacja to zabieg, który przyjmuje różne formy. Wykonuje się go z wykorzystaniem maszynek, wosku lub pasty cukrowej. Cel jest zawsze ten sam, wyrwanie niechcianych włosków z korzeniami i osiągnięcie idealnie gładkiej skóry w depilowanej sferze. Jest to jednak zabieg bardzo bolesny, przez konieczność wyrwania włosa z całą cebulką. Alternatywą do tego zabiegu stała się epilacja.  Depilacja laserowa we Wrocławiu i w innych miastach to nic innego jak właśnie epilacja laserowa. Jakiś czas temu mylnie zaczęto określać zabieg epilacji, depilacją laserową.

Depilacja w przeciwieństwie do epilacji jest zabiegiem bolesnym i nietrwałym. Trzeba ją regularnie powtarzać, żeby utrzymać stale efekt gładkiej skóry. Mimo że włoski odrastają słabsze i w mniejszej ilości — wciąż odrastają.

Jak wygląda zabieg epilacji?

Zabieg epilacji wykonuje się specjalnym urządzeniem laserowym. Skoncentrowana wiązka lasera zostaje bardzo dokładnie zaprogramowana. Urządzenie dostosowuje się do odcienia skóry pacjenta bądź pacjentki, a także barwy usuwanych włosów. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie wycelować intensywne impulsy termiczne o niskiej energii, tak żeby zwiększyć temperaturę mieszka włosowego. W efekcie mieszek i jego naczynka krwionośne ulegają zniszczeniu, ale nie uszkadzają tkanek otaczających je. Tak dokładne ustawienie maszyny właściwie eliminuje ryzyko poparzeń w trakcie zabiegu.

Na który zabieg lepiej się zdecydować?

Oba zabiegi zostały stworzone, żeby usuwać niechciane owłosienie, ale tylko jeden z nich jest zabiegiem trwałym, co warto brać pod uwagę. Wybierając zabieg dla siebie, warto wziąć pod uwagę to i doznania bólowe w trakcie zabiegu.

Dodaj komentarz