wtorek, 21 września

Podróże

O czym pamiętać planując rodzinne wakacje
Podróże

O czym pamiętać planując rodzinne wakacje

Wakacje to ten czas, na który każdy z nas niezależnie od wieku z utęsknieniem czeka przez cały rok. Zaplanowanie wymarzonego urlopu wiąże się z sporą ilością poświęconego czasu na dopełnienie wszystkich formalności. Dla niektórych zaplanowanie urlopu dla dwóch osób jest dużym wyzwaniem jednak prawdziwe schody zaczynają się wtedy, kiedy wakacje musimy zaplanować dla całej rodziny. O tym jak poradzić sobie podczas planowania rodzinnych wakacji, o czym pamiętać, jakie miejsce wybrać i co zabrać na urlop z dziećmi odpowiemy właśnie w tym artykule. (więcej…)
Wakacje zimą – gdzie pojechać? 5 propozycji
Podróże

Wakacje zimą – gdzie pojechać? 5 propozycji

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała szyki wszystkim urlopowiczom, którzy liczyli na zasłużony wypoczynek w okresie letnim. Niestety, wiele wskazuje na to, że trudna sytuacja epidemiologiczna nie zdąży ustabilizować się przed końcem wakacji, jednak nic straconego. Szansą na nadrobienie podróżniczych zaległości są wakacje w zimie. Jeszcze przed erą koronawirusa wiele osób decydowało się na podobną alternatywę z uwagi na mniejszy ruch turystyczny oraz atrakcyjne ceny, dlatego rozważyć spędzenie urlopu z dala od polskiej zimy, w ciepłym i słonecznym miejscu. Zatem gdzie warto pojechać na zimowe wakacje? (więcej…)
Wakacje z dzieckiem – jak się przygotować?
Podróże

Wakacje z dzieckiem – jak się przygotować?

Turystyka w ostatnich miesiącach zeszła na dalszy plan – w obliczu pandemii koronawirusa trudno sobie wyobrazić swobodne podróżowanie, gdy reżim sanitarny wciąż jest obecny w naszym życiu. Jednak każdy z nas ma nadzieję, że sytuacja z każdym kolejnym tygodniem będzie wyglądać coraz lepiej, dlatego już teraz warto pomyśleć o rodzinnych wakacjach. Wyjazd na urlop z małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie logistyczne, które warto zaplanować z odpowiednią starannością. Zatem jak odpowiednio przygotować się do wakacji z maluchem? (więcej…)
Tanie wakacje w Polsce na wyciągnięcie ręki
Podróże

Tanie wakacje w Polsce na wyciągnięcie ręki

Wakacje za granicą jeszcze kilkanaście lat temu wcale nie były tak oczywistą sprawą – bilety lotnicze nie należały do najtańszych, podobnie zresztą jak pobyt w nowoczesnych hotelach. W normalnych okolicznościach mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że ruch międzynarodowy ograniczony jest do niezbędnego minimum. Można przypuszczać, że zagraniczny urlop jeszcze przez jakiś czas będzie pozostawał w sferze naszych marzeń, dlatego warto jeszcze bardziej docenić tak zróżnicowany przecież polski krajobraz. Zatem gdzie pojechać na tanie wakacje? (więcej…)
Tani weekend za granicą – gdzie pojechać?
Podróże

Tani weekend za granicą – gdzie pojechać?

Światowa gospodarka codziennie traci miliardy dolarów z powodu lockdownu wymuszonego przez pandemię koronawirusa, w tym również branża turystyczna, która ucierpiała w bardzo dużym stopniu. Zamknięte granice, ograniczone połączenia międzynarodowe czy w końcu reżim sanitarny uniemożliwia realizowanie tegorocznych celów podróżniczych. Po zniesieniu wszelkich obostrzeń wiele osób w pierwszej kolejności zdecyduje się na zagraniczny wyjazd, co pozwoli znowu poczuć się normalnie. Dlatego warto już teraz zrobić mały przegląd europejskich miast, które świetnie sprawdzają się jako cel kilkudniowych, weekendowych wycieczek za niewielkie pieniądze. (więcej…)
Słowenia – jeden z najbardziej malowniczych krajów w Europie
Podróże

Słowenia – jeden z najbardziej malowniczych krajów w Europie

Na mapie Europy pozostało niewiele miejsc, które nie zostałyby splądrowane przez turystów z całego świata. Wielką popularnością cieszą się przede wszystkim kraje postrzegane jako potęgi turystyczne – Hiszpania, Włochy czy Grecja to bez wątpienia najczęściej obierane kierunki przez polskich i zagranicznych miłośników podróży. Bardzo cieszy jednak rosnące zainteresowanie niewielkimi krajami, które często mają dużo więcej do zaoferowania niż nam się to wydaje. Do takich krajów należy z pewnością Słowenia, która z każdym rokiem przyciąga turystów spragnionych niezapomnianych wrażeń. (więcej…)
Wypoczynek 2020 – Polacy chcą do hoteli
Podróże

Wypoczynek 2020 – Polacy chcą do hoteli

Jak Polacy będą wypoczywać w tym roku? I czy w ogóle będą? To pytanie od tygodni zadają sobie wszyscy w branży turystycznej, od miejsc noclegowych, przez punkty rozrywki i gastronomii na władzach kurortów kończąc. Wytyczne co do możliwości wyjazdów nie są jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale branża noclegowa już dziś przygotowuje się na nową rzeczywistość. W zasadzie wszystkie dotychczasowe badania i sondaże potwierdzają, że plany wyjazdu deklaruje wielu Polaków. Jednak dopiero teraz pojawiły się pierwsze badania, które pokazują czego turyści będą oczekiwać od miejsc noclegowych. Domek na odludziu? Wcale nie! Pierwsze zaskoczenie - wbrew pojawiającym się prognozom większość ankietowanych wcale nie zamierza wypoczywać w odosobnionych miejscach. 55% osób chce wyjechać do hoteli i ośrodków w...
Czarnogóra na cztery pory roku
Podróże

Czarnogóra na cztery pory roku

Pozostając w domu można wykorzystać czas, aby, na razie wirtualnie, poznać nowe miejsca, nabrać chęci do podróży i wyruszyć w nią, kiedy to będzie możliwie. Svetlana Tomković, manager Narodowej Organizacji Turystycznej zapewnia, że Czarnogóra nie da o sobie zapomnieć, a na razie, poprzez obraz i dźwięk, chce dać chwilę relaksu i rozbudzić chęć do podróży. – Poprzez najnowszy film chcemy pokazać, że Czarnogóra, jej przyroda i atrakcje będą czekać na turystów o każdej porze roku. Dziś jednak bezpieczeństwo zdrowotne jest najważniejsze. Musimy pozostać w domu, by móc podróżować później. Wierzymy, że wkrótce nadejdzie czas, kiedy turyści do nas przyjadą i wszyscy będziemy mogli odbudować swoje siły – dodała. W ostatnich latach Czarnogóra bardzo skutecznie walczyła o uwagę polskich turystów. ...
Południowy Tyrol: unikalny design w zgodzie z przyrodą
Podróże

Południowy Tyrol: unikalny design w zgodzie z przyrodą

Czy prowadzenie biznesu można połączyć z duchem eko? Coraz więcej przedsiębiorców udowadnia, że tak. Doskonałym przykładem jest górski region we Włoszech, Południowy Tyrol / Südtirol, gdzie ogromna część lokalnych twórców czerpie inspiracje z natury, jednocześnie promując jej piękno i zrównoważony biznes. To nie jest chwilowa moda. Szacunek do natury od zawsze był cząstką DNA Południowego Tyrolu. Wyjątkowe położenie między pasem górskim Dolomitów, a rozległymi dolinami i czystymi jeziorami nie tylko cieszy oko, ale również uświadamia jak ważne jest dbanie o otaczająca nas przyrodę. Podczas gdy w innych rejonach świata przemysł jest bezduszny dla naszej planety, mieszkańcy Południowego Tyrolu z sukcesem udowadniają, że biznes również może być prowadzony z szacunkiem dla środowiska, a ono z...