poniedziałek, 8 marca

Jak optycznie wyszczuplić twarz?

Każda kobieta zmaga się z kompleksami, które niejednokrotnie przyczyniają się do obniżenia samooceny i utraty poczucia własnej wartości. Wiele kobiet w pełni nie akceptuje swojego wyglądu, co jest całkowicie zrozumiałe i naturalne, zwłaszcza gdy w mediach społecznościowych lansowane są zbyt wyidealizowane kanony piękna. Nie ma nic złego w poprawianiu urody za pomocą makijaży czy drobnych zabiegów medycyny estetycznej, aby poczuć się lepiej we własnym ciele. Wielu z nas nie podoba się zbyt okrągły kształt twarzy, który niekoniecznie musi być związany z nadprogramowymi kilogramami. Można jednak skutecznie wyszczuplić twarz za pomocą kilku prostych trików, które nie wymagają ingerencji skalpela.

Dobrze dobrana fryzura

Nieodpowiednio dobrana fryzura często potęguje wrażenie zaokrąglonej, wręcz nieco spuchniętej twarzy. Nie zawsze warto konsekwentnie podążać za trendami fryzjerskimi tylko po to, by optycznie dodać swojej twarzy kilka dodatkowych kilogramów. Klasyczny „bob”, czyli krótko przystrzyżone włosy do brody są polecane dla kobiet o naturalnie szczupłej budowie twarzy, natomiast panie o nieco pełniejszej buzi powinny spróbować dłuższych cięć. Nie bez znaczenia jest również umiejscowienie przedziałka – efekt asymetrii spowodowany bocznym przedziałkiem pozwoli w kilka sekund wyszczuplić twarz. Grzywka? Jak najbardziej, jednak warto unikać całkowicie prostego cięcia. Lepszym rozwiązaniem będzie umiejętnie wycieniowana grzywka zaczesana na bok.

Umiejętne konturowanie twarzy

Jeszcze kilkanaście lat temu nasze umiejętności makijażowe nie pozwalały na „zabawę” kosmetykami w celu modyfikacji rys twarzy. Wraz z rozwojem youtubowych kanałów beauty oraz zdecydowanie bogatszej ofercie produktów kolorowych możemy z łatwością wykonturować twarz i pozbyć się efektu jej nadmiernego zaokrąglenia. Podstawą skutecznego konturowania jest nałożenie chłodnego bronzera na linii żuchwy, pod kościami policzkowymi, na bokach czoła oraz policzków. Z korzyścią zadziała również aplikacja rozświetlacza, który uwypukli wystające części twarzy, nadając jej większej wyrazistości. Rozświetlacz powinien „wylądować” na grzbietach kości policzkowych i nosie, łuku kupidyna oraz łuku brwiowym. Świetnie wygląda również w kąciku oka, sprawiając wrażenie głębszego spojrzenia.

Wyszczuplająca moc biżuterii

Zabawy z biżuterią są chyba najszybszym sposobem na wyszczuplenie twarzy bez zbędnego wysiłku. Świetnie sprawdzają się wszelkie długie kolczyki o podłużnych kształtach – klasyczne koła niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli decydujemy się na założenie naszyjnika, warto by był on na długim łańcuszku. Chcąc uwydatnić rysy twarzy i odjąć sobie kilka kilogramów można również zastosować trik z założeniem długiego wąskiego szala czy apaszki, które przy okazji wyszczuplą całą sylwetkę. Lepiej zapomnieć o wszelkiego rodzaju ozdobach typu choker oraz bluzkach i swetrach, które takie chokery oryginalnie posiadają. Nie pomogą nam one ukryć nieco pełniejszej budowy buzi, a wręcz będą działać na naszą niekorzyść.

Dodaj komentarz