sobota, 13 kwietnia

Jak pielęgnować brodę? Co warto wiedzieć?

pielegnacja brody

Praktycznie każdy mężczyzna miał w swoim życiu etap, w którym chciał zapuścić brodę. Nie byle jaką, a stylową i zadbaną, dzięki której będzie wyglądał na bardziej dojrzałego oraz pewnego siebie i poważnego. Niestety znacznie łatwiej jest tak powiedzieć, niż faktycznie coś zrobić, między innymi przez to, że wiele osób nie ma zwyczajnie pojęcia jak pielęgnować brodę. Jak więc dobrze to robić i co warto wiedzieć na temat pielęgnacji męskiego zarostu?

Jak pielęgnować brodę — obowiązkowe kroki na starcie

Często mówi się o tym, że prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, a jak kończą. Dobre przygotowanie się i rozpoczęcie pielęgnacji jest jednak kluczowe, jeśli chcemy osiągnąć jak najszybciej swoje cele, czyli w tym wypadku wyhodowanie schludnej i stylowej brody oraz na przykład wąsa. Na samym początku trzeba się więc dowiedzieć sposobów na pielęgnację brody. 

Bardzo ważne jest też poznanie specyfików, które będziemy wykorzystać. Warto więc dowiedzieć się co daje olejek do brody w zależności do jego składu po to, by móc dobrać jak najlepszy, czy też znaleźć w sklepie lub w internecie dobry szampon do brody, a także szczotkę, która pomoże nam w jej zapuszczeniu. Oczywiście dobrze jest też wcześniej sprawdzić, czy mamy jakiekolwiek predyspozycje do wyhodowania zarostu. 

Co warto wiedzieć o pielęgnacji zarostu?

Przede wszystkim, by wiedzieć dobrze, jak pielęgnować brodę trzeba poznać fundamentalne zasady i etapy pielęgnacji. Najważniejsze są dwa kroki. Mowa tu o myciu brody, o czym wiele osób niestety zapomina, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele zanieczyszczeń może zbierać nawet broda o dość przeciętnej długości. Oczyszczając ją, pozbywamy się z niej drobnoustrojów, czy też resztek jedzenia, które przeszkadzałyby jej w prawidłowym wzroście. 

Regularne mycie należy uzupełnić o szczotkowanie oraz nakładanie odpowiednich kosmetyków. Rozczesując włosy na brodzie z pomocą specjalnej szczotki, możemy przede wszystkim zapobiec niezbyt przyjemnemu i estetycznemu plątaniu się, a także oczyścić skórę z martwego naskórka, tym samym pozwalając jej oddychać i przyjmować więcej wartości odżywczych, dzięki czemu unikniemy podrażnień, czy też przesuszenia. 

Gdy zależy nam na tym, by wyhodować schludną brodę, powinniśmy także znaleźć dobrego barbera, czyli specjalnego fryzjera, który potrafi również obcinać brody. Regularne wizyty w jego salonie pozwolą przycinać brodę i nadawać jej odpowiedni kształt, dzięki czemu po ułożeniu będzie prezentować się schludnie i stylowo. Przycinanie przyspiesza również jej wzrost. 

Dodaj komentarz