niedziela, 21 lipca

Jak prawidłowo używać olejków do włosów? – kilka porad

olejki do wlosowMasz wrażenie, że twoje włosy w ostatnim czasie zachowują się zupełnie inaczej niż wcześniej, co doprowadza się do szaleństwa? W ogóle nie chcą się układać, dlatego musisz poświęcać im mnóstwo czasu, a i tak nie jesteś w stanie uzyskać zadowalającego cię wyglądu fryzury? Pora zatem coś z tym zrobić. Zamiast godzić się na życie z niesfornymi i krnąbrnymi włosami, spróbuj porządnie o nie zadbać. Pomogą ci w tym oleje do włosów. Jeśli zaczniesz ich odpowiednio używać, bardzo szybko zobaczysz, że twoje włosy właśnie dzięki nim powoli wracają do swojego pierwotnego i dobrego stanu.

A podczas aplikacji olejków wiele osób popełnia liczne błędy, niedopuszczające do osiągania dobrych efektów. Pierwszy z nich, ten zdecydowanie najczęstszy, polega na aplikacji kosmetyku u samej nasady włosów. A jest to błąd, którego nie wolno ci popełniać. Jeżeli olej wmasujesz tuż przy skórze, rezultat będzie taki, że skóra głowy zostanie pokryta lepką warstwą, a włosy staną się przetłuszczone. Nie osiągniesz więc efektu, na jakim ci zależy. Oczywiście olejowanie skóry głowy też jest odmianą zabiegu pielęgnacyjnego, ale o zupełnie innym przeznaczeniu.

Zawsze staraj się też jak najdokładniej wetrzeć produkt we włosy. Olejki do włosów muszą znaleźć się na wszystkich twoich pasmach. Nie dziel ich na jakieś większe sekcje. Staraj się je stopniowo oddzielać, by upewnić się, że olej zdołał pokryć dosłownie każdy, najmniejszy nawet kosmyk. Przy okazji możesz też tak jakby masować swoje włosy, by olej jeszcze lepiej przez nie przenikał. Zrób to na pół godziny przed planowanym umyciem głowy bądź kąpielą. Później taki olej trzeba przecież zmyć.

Pamiętaj też o dobrej częstotliwości

Nie zakładaj, że już po pierwszym użyciu oleju będziesz zachwycona osiągniętymi efektami. Wszystkie oleje do włosów, nawet te uchodzące za najlepsze, potrzebują czasu do tego, by mogły prawdziwe odżywić pasma. Daj im więc ten czas. Jednego oleju używaj przynajmniej przez jeden miesiąc. Dopiero po takim okresie będziesz w stanie ocenić jego rzeczywiste działanie. Dowiesz się, czy to właśnie ten olej jest dla ciebie i twoich włosów czymś dobrym.

Dodaj komentarz