wtorek, 17 maja

Jak radzić sobie z ciążowymi mdłościami?

mdlosci w ciazyMdłości – to często jeden z pierwszych objawów ciąży. Szacuje się, że boryka się z nimi ok. 70-80 % ciężarnych! Najczęściej nie są groźne i ustępują w drugim trymestrze ciąży (choć zdarzają się Panie, którym będą one towarzyszyć niemalże do samego porodu), potrafią jednak skutecznie uprzykrzyć życie i utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Na szczęście, istnieją sposoby, aby sobie radzić z tym problemem. Można stosować suplementy diety z imbirem, takie jak Pregna VOMI, zadbać o odpowiednią częstotliwość posiłków czy wyeliminować niektóre produkty ze swojego menu.

Rola odżywiania w walce z ciążowymi mdłościami

Zdrowa dieta to podstawa, nie tylko jeżeli chodzi o dostarczenie sobie niezbędnych składników odżywczych, ale i walkę z nudnościami. Warto zwrócić uwagę również uwagę na odpowiednie nawodnienie, ponieważ mdłości mogą prowadzić do odwodnienia, stąd zawsze warto mieć pod ręką wodę mineralną, aby popijać ją przez cały dzień. Napój można wzbogacić o kilka plasterków imbiru, który wykazuje znakomite właściwości, jeżeli chodzi o łagodzenie dokuczliwych mdłości.

mdlosci w ciazy

Wspomniany już, preparat Pregna VOMI również bazuje na imbirze, a dokładniej na wyciągu z jego kłącza. Nie są to tabletki, a … guma do żucia. Co więcej, został też wzbogacony o magnez oraz witaminę B6, dzięki czemu nie tylko pomoże uporać się z nudnościami, ale z uczuciem zmęczenia.

Znakomitym sposobem na nudności, jest zjedzenie pierwszego posiłku jeszcze przed wstaniem z łóżka. Jeżeli jakaś pani marzyła, aby ktoś co rano serwował jej śniadania do łóżka, ciąża jest ku temu znakomitą sposobnością. Nawet w przypadku, gdy ktoś nie jest przyzwyczajony do jedzenia śniadań, nie należy rezygnować z pierwszego posiłku. Warto sięgnąć po nawet niewielką, ale zdrową przekąskę – garść orzechów, porcję owoców czy też mały jogurt. Dzięki temu kwas żołądkowy nie będzie podrażniać śluzówki i prowokować mdłości.

Częstotliwość spożywania posiłków także ma znaczenie w walce z nudnościami – sprzymierzeńcem jest regularność. Należy spożywać 5-6 posiłków w ciągu dnia, dbając, aby były to dania lekkostrawne i niemocno przyprawione.

Ruch to zdrowie

Zapewne wiele przyszłych mam, którym dokuczają nudności, niezbyt ma ochotę na spacery… jednak warto się zmobilizować. Wiele Pań zauważa, że spokojny spacer czy pływanie mają dobroczynny wpływ na ich samopoczucie i pomagają poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami. To okazja, aby się wyciszyć, dotlenić i zrelaksować.

Co, gdy mdłości dadzą o sobie znać na spacerze? Warto mieć przy sobie wodę mineralną, suszony imbir do żucia lub suplement w postaci gumy do żucia Pregna VOMI.

Wychodząc, należy się zaopatrzyć też w drobne przekąski, bo pusty żołądek sprzyja nudnościom. W roli zdrowej przekąski znakomicie sprawdzą się migdały, które są bogactwem witaminy B6 i magnezu.

Powyższe sposoby będą skuteczne, gdy mamy do czynienia z mdłościami umiarkowanymi. Jeżeli nudności są bardzo dokuczliwe, a wymioty częste niezbędna będzie konsultacja z lekarzem, a w niektórych przypadkach nawet hospitalizacja.

Partnerem materiału jest Pregna.

Dodaj komentarz