poniedziałek, 6 grudnia

Kamień elewacyjny do salonu – jak go wykorzystać?

domSzukasz wyjątkowego pomysłu na aranżację salonu? Jeśli tak, to powinieneś poznać bliżej kamień elewacyjny – materiał, który szturmem zdobywa popularność wśród właścicieli mieszkań oraz domów. Poznaj kilka inspiracji, jak możesz go wykorzystać w swoim salonie.

Do jakich wnętrz pasuje kamień?

Odpowiedź jest prosta: w zasadzie do każdych. Kamień dekoracyjny jest materiałem na tyle stylowym, że sprawdzi się w każdym otoczeniu. Idealnie uzupełnia wnętrza minimalistyczne, którym dodaje dodatkowego chłodu, a także pełne klasy loftowe pomieszczenia.Nie ma również ograniczeń, co do pomieszczeń, w których warto zastosować kamień. Doskonale pasuje on do kuchni, łazienki, a także salonu. Z powodzeniem można go również wykorzystać przy urządzaniu biura.

Warto jednak pamiętać, aby kamień wykorzystywać z głową. Jest to na tyle wyraźny i charakterystyczny materiał, że jego nadmiar może być wręcz przytłaczający.

Jak wykorzystać kamień elewacyjny w salonie?

Możliwości jest naprawdę sporo. Kamień doskonale sprawdza się jako subtelny dodatek do salonów. Można przy jego pomocy stworzyć ciekawe dodatki np. słupki. Będą one stanowić ciekawe tło dla głównego pomysłu na aranżację.

Kamień elewacyjny doskonale uzupełni również drewniane akcenty w otoczeniu kominka.

Te dwa materiały doskonale ze sobą współgrają, nie tylko w mieszkaniach, czy domach, które zaaranżowane są w stylu loftowym. Razem stworzą przytulne miejsce – idealne do wypoczynku po pracy.

Elementy z kamienia elewacyjnego powszechnie wykorzystywane są również do aranżacji ściany telewizyjnej. Zazwyczaj nie umieszcza się na niej ogromnych ilości dekoracji i dodatków, dlatego warto wybierać materiały, które same w sobie są eleganckie. Do takich zalicza się właśnie kamień elewacyjny.

Kamień elewacyjny na każdą okazję

Ogromną zaletą kamienia elewacyjnego jest szeroki wybór odcieni i barw, w których jest produkowany. Dzięki temu z łatwością można go dopasować do każdej aranżacji mieszkania.

Przykładowo w jaśniejszych salonach, urządzonych w minimalistycznym stylu, doskonale sprawdzi się kamień w jednym z jasnych odcieni np. bieli. Jego wykorzystanie pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, co warto stosować w niewielkich mieszkaniach.

Innym przykładem wykorzystania kamienia elewacyjnego może być wybór materiału w jasnym piaskowym kolorze. Doskonale uzupełni on salon zaaranżowany w naturalnym stylu – pełnym drewna, naturalnego światła i subtelnych dodatków.

Dodaj komentarz