sobota, 4 lutego

Marzysz o pięknych włosach? Postaw na odpowiednie kosmetyki 

zdrowe wlosy

Długie, lśniące, a jednocześnie miękkie i puszyste włosy. Brzmi jak marzenie wielu kobiet, które chcą czuć się pewnie oraz kobieco. Taki efekt jest jak najbardziej do osiągnięcia. Aby jednak był możliwy, trzeba włożyć nieco pracy w pielęgnację swoich włosów i niestety pieniędzy w odpowiednie kosmetyki. Oto kosmetyki do włosów, które powinna mieć każda kobieta marząca o lśniących, miękkich i wytrzymałych włosach. 

Jakie kosmetyki do włosów musi posiadać każda kobieta?

Niezależnie od posiadanego typu włosów i skóry głowy istnieją kosmetyki do włosów, które powinna posiadać każda kobieta, jeśli zależy jej na utrzymaniu ich w dobrym stanie oraz regularnej pielęgnacji. Na szczęście lista takich kosmetyków jest znacznie krótsza, niż gdy mówimy na przykład o pielęgnacji cery. 

Absolutna podstawa to dobry szampon. Tutaj warto podzielić szampony i inne podstawowe kosmetyki na dwie grupy. Jednych kosmetyków będziemy bowiem używać na co dzień, a inne warto zastosować przynajmniej co kilka myć. Na co dzień świetnie sprawdzą się szampony, które powstały na bazie SCS. Skrót ten po angielsku rozwinąć można na Sodium Cocoacetate Sulfates i oznacza on sól sodową siarczanu alkoholi tłuszczowych z oleju kokosowego. Raz na kilka myć warto z kolei użyć dobrego szamponu przeciwłupieżowego.

Kolejny wręcz obowiązkowy kosmetyk to dobra maseczka na włosy. Powinna być używana regularnie po myciu. W ten sposób włosy mogą bowiem zyskać cenne składniki odżywcze i stać się na przykład bardziej lśniące, czy też mocniejsze. Nie można też zapominać o odżywce, która dodatkowo dostarczy składników odżywczych. 

Inne kosmetyki do włosów warte uwagi

Trzy podstawowe kosmetyki, czyli szampon, odżywka oraz maska to jednak nie wszystko, co może nam się przydać w codziennej pielęgnacji włosów. Dotyczy to szczególnie kobiet, którym zależy na ich zapuszczeniu. W tym celu może przydać się na przykład dobry aktywator porostu zawierający takie substancje jak kofeina. W ten sposób można bowiem przyspieszyć wzrost włosów, a także je zagęścić.

Podczas zapuszczania nie można zapominać o wzmocnieniu końcówek. W innym wypadku będą się bowiem zbyt szybko niszczyć i na przykład rozdwajać. Dobre preparaty to na przykład olejek na końcówki. Bardzo dobrze sprawdza się również jedwab. Kolejny kosmetyk, to tak zwany stylizator. Z jego pomocą łatwiej jest zadbać o fryzurę, gdyż to on odpowiada za to, by włosy po pełnym wysuszeniu nie zaczęły się nadmiernie puszyć, co często skutkuje nieestetyczną fryzurą.

Dodaj komentarz