niedziela, 21 lipca

Peeling do skóry głowy – dla kogo ten zabieg?

dbnie o wlosyKażdy produkt kosmetyczny jest dedykowany konkretnej grupie osób. Peeling do skóry głowy, mimo swoich niepodważalnych dobrych właściwości, także nie jest produktem zupełnie uniwersalnym, odpowiednim dla każdego. Należy go stosować w konkretnych przypadkach dla uzyskania pewnych wyznaczonych celów. Jak więc dokładnie działa ten rodzaj peelingu i kto rzeczywiście powinien po niego sięgnąć, by zacząć go regularnie używać?

Peeling służy do złuszczania nagromadzonego i zrogowaciałego naskórka, więc w takim właśnie celu powinien być używany. Chodzi tutaj o usuwanie tego naskórka, który dzień w dzień powoli i stopniowo zaczyna gromadzić się na powierzchni skóry głowy, nierzadko osadzając się także między włosami, a czasem i bezpośrednio na nich. Jest to proces normalny i naturalny. Skóra musi na bieżąco się odbudowywać, a efektem ubocznym tego procesu jest właśnie rogowacenie się naskórka. Nie da się tego uniknąć, a wręcz nie jest to wskazane. Należy jedynie zadbać o to, by oczyszczać skórę z martwego naskórka, aby nie osadzał się on na jej powierzchni i nie zanieczyszczał włosów.

Istnieją dwie najpopularniejsze odmiany peelingów do głowy

Są to peelingi mechaniczne oraz trychologiczne. Drugie działają lepiej. Są mocniejsze, mimo iż nie zawierają żadnych peelingujących drobinek. Peelingu trychologicznego nie należy używać częściej niżeli jeden raz w tygodniu. Trzeba też sprawdzić, jak poprawnie go stosować. Każdy peeling do głowy musi być używany zgodnie z zaleceniami producenta, o których można przeczytać na opakowaniu lub w dołączonej do niego ulotce. Dobrym pomysłem będzie też stosowanie kosmetyków pochodzących z jednej linii, które wzajemnie zaczną się uzupełniać i zminimalizują ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji.

Trychologiczny peeling do głowy powinien zostać wmasowany w skórę i pozostawiony na niej na kilka lub kilkanaście minut (czas należy sprawdzić na opakowaniu kosmetyku). Później trzeba spłukać resztki preparatu. Aby przesadnie nie wysuszył on włosów bądź skóry, warto też po takim zabiegu zastosować dowolną odżywkę, a w skórę głowy wmasować niewielką ilość regenerującego olejku.

Dodaj komentarz