piątek, 22 września

Pomysły na oryginalne, własnoręcznie robione prezenty dla najbliższych

prezenty dla najblizszych

Urodziny, rocznica czy inne ważne święta są doskonałą okazją do sprawienia przyjemności swoim najbliższym. Zakup gotowego prezentu czasem okazuje się banalny i może nie do końca zadowolić obdarowaną osobę. Dlatego też, aby pokazać znaczenie tej osoby w swoim życiu i okazać uczucia, można skorzystać z pomysłu na własnoręcznie wykonany prezent. Wykorzystując scrapbooking można stworzyć niepowtarzalne upominki płynące prosto z serca.

Wspomnienia wspólnych chwil

Prezentem, który z pewnością zostanie doceniony i to niezależnie od okazji, jest album na zdjęcia ze wspólnymi fotografiami. Przywołanie chwil spędzonych razem i wspominanie najlepszych momentów świadczy o przywiązaniu i dużym znaczeniu osoby obdarowywanej w naszym życiu. Wywołanie migawek to jedno, a stworzenie z tego przejmującej historii – to drugie. Aby zaskoczyć bliską osobę, warto wypróbować scrapbooking i stworzyć samodzielnie album. Wystarczy zakupić odpowiednie akcesoria i przybory, które pomogą w ozdobieniu albumu. Mogą to być gotowe naklejki, papiery dekoracyjne, tasiemki, koraliki i wiele więcej. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Wykonując własnoręcznie album można w dokładny sposób przedstawić całą historię, eksponując to co najważniejsze – śmiech, łzy, miłość i wiele więcej.

Szkatułka na skarby

Scrapbooking świetnie sprawdzi się również podczas robienia szkatułki lub dekoracyjnego pudełka. Taki prezent to świetna okazja, aby podziękować najbliższym za ich obecność w naszym życiu. Pudełeczko może służyć jako opakowanie podarunku, np. czegoś słodkiego, a w następnej kolejności także jako miejsce do przechowywania biżuterii czy innych drobnych rzeczy. Wykorzystując kolorowe folie, kartoniki i gotowe dekoracje można stworzyć małe dzieło sztuki, które zostanie docenione przez każdego obdarowanego. Własnoręcznie wykonana szkatułka może być także nowoczesną formą albumu na zdjęcia. Ozdobiona na zewnątrz i pięknie wykończona w środku daje poczucie wyjątkowości.

Kartki okolicznościowe

Większą radość i sentyment uzyska się, wręczając w prezencie rękodzieło w postaci kartki okolicznościowej. Gotowe szablony ze sklepu są nierzadko bardzo ładne, ale nie niosą ze sobą wartości dodanej w postaci personalizacji i wysiłku włożonego w wykonanie prezentu. Własnoręcznie robione kartki okazjonalne czy zaproszenia podkreślają wagę wydarzenia oraz wartość osoby, której się je wręcza. Scrapbooking to technika, dzięki której w kreatywny i indywidualny sposób można stworzyć prezent dla każdego na każdą okazję.

Dodaj komentarz