wtorek, 21 września

Termometr analogowy – dlaczego warto go mieć?

W każdym domu powinien znajdować się sprawnie działający termometr. Urządzenie to może nam się bowiem przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy pojawi się choroba i towarzyszące jej wysoka gorączka, warto mieć w domowej apteczce sprawdzony sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli dokonać wiarygodnych pomiarów temperatury.

Czy warto zdecydować się na termometr analogowy?

W dzisiejszych czasach nie zakupimy już bardzo popularny niegdyś termometrów rtęciowych. Ze względu na szkodliwe działanie rtęci na zdrowie człowieka urządzenia te zostały w Polsce wycofane z produkcji i sprzedaży z dniem 3 kwietnia 2009 roku. Na całe szczęście opracowano nową bezpieczną technologię. Obecnie na rynku dostępne są, bowiem termometry analogowe, które zamiast toksycznej rtęci zawierają nieszkodliwą substancje, jaką jest galinstan. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które preferują klasyczną metodę pomiaru temperatury. Warto zaznaczyć, że urządzenie to swoim wyglądem i sposobem użycia przypomina powszechnie znany termometr rtęciowy i jest równie skuteczne. Należy jednak podkreślić, że taki termometr analogowy w przeciwieństwie do termometru rtęciowego jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Można wiec używać go bez obaw o zdrowie własne, jak i swoich najbliższych. Wiele osób chętnie decyduje się na zakup termometru analogowego, ponieważ jest on wyjątkowo precyzyjny i prosty w obsłudze, ponadto nie wymaga baterii, nie musimy go także kalibrować przed pierwszym użyciem. Dużą zaletą termometrów analogowych jest również ich stosunkowo niska cena. Takie urządzenie naprawdę warto mieć w swojej apteczce, nawet jeśli posiadamy już w domu termometr cyfrowy. Pamiętajmy bowiem, że termometr analogowy może przydać się nam do potwierdzenia wyniku pomiaru, lub w sytuacji, gdy urządzenie elektroniczne przestanie działać.

Termometr analogowy

Gdzie warto zakupić termometr analogowy?

Dobrej jakości termometr analogowy zakupimy w sklepie Geratherm. Odnajdziemy tu naprawdę profesjonalne i wysokogatunkowe urządzenia pomiarowe. Warto dodać, że dostępne tu produkty spełniają surowe normy dotyczące urządzeń medycznych oraz zostały przetestowane klinicznie, dlatego też możemy mieć pewność, że za ich pomocą dokonamy precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów. Termometr analogowy Geratherm Classic czy Gertherm Classic XL to modele, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów, a wszystko to, dlatego, że są one bardzo dokładne, łatwe w użyciu (w zestawie zawierają strzepywaczkę), antyalergiczne, higieniczne, proste w czyszczeniu i dezynfekcji oraz co ważne posiadają wieczystą gwarancje. Wersja XL to doskonałe rozwiązanie dla seniorów oraz wszystkich osób ze słabszym wzrokiem, efekt lupy umożliwia, bowiem łatwy odczyt pomiaru. Warto również dodać, że w sklepie Geratherm zakupimy także analogowy termometr owulacyjny o nazwie Termometr Basal, który dla uzyskania jeszcze dokładniejszego wyniku posiada mniejszy zakres pomiaru mieszczący się w przedziale od 35,5 do 39 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że taki sprzęt jest wręcz niezbędny w naturalnym planowaniu rodziny.

Dodaj komentarz