czwartek, 21 października

Żele do przedłużania paznokci na tipsie – czym się od siebie różnią?

paznokcieJeśli chcesz osiągnąć perfekcję w żelowym przedłużaniu paznokci, musisz wybrać odpowiednią metodę i rodzaj żelu. Czym różni się budowanie płytki na tipsie i formie? Co to znaczy, że żel się samopoziomuje? Odpowiednia decyzja może pomóc w stworzeniu smukłej i kształtnej płytki.

Żel do przedłużania paznokci ma wiele zalet. Masz słabą i kruchą płytkę, która łamie się, nim osiągniesz jej pożądaną długość? A może szykujesz się na ważną uroczystość i jeden z paznokci niefortunnie się złamał? Żele są w takich sytuacjach produktem ratunkowym. Najpierw jednak musisz nauczyć się poprawnej metody przedłużania paznokci. Od czego zacząć?

Jaki żel do paznokci wybrać na start?

Wybór odpowiedniego żelu jest niezwykle ważny. Jeśli dopiero uczysz się sztuki przedłużania, kup produkt o silnych właściwościach samopoziomujących. To znaczy, że podczas aplikacji żel będzie tworzył na płytce jednolitą taflę. Jednocześnie nie będzie rozlewał się na skórki ani zapowietrzał. Najlepsze będą średniogęste żele budujące do przedłużania paznokci np. od Cosmetics Zone. Taki żel jest jednofazowy, a więc nie musisz używać pod niego bazy. Poza tym można go utwardzać zarówno w lampie LED, jak i UV. Jeśli posiadasz lampę LED, ponieważ wykonujesz u siebie hybrydę, zwróć uwagę, czy kupowany przez Ciebie żel nie jest dedykowany wyłącznie technologii UV.

Profesjonalistki częściej używają bardzo gęstego żelu do przedłużania paznokci o konsystencji galaretki. Za pomocą pędzelka nadają mu pożądany kształt paznokcia. Potrafią one samodzielnie wypracować gładką powierzchnię nadbudowanej płytki, dlatego właściwości poziomujące nie są dla nich najważniejsze.

Aplikacja żelu może zdecydować o trwałości manicure’u. Jeśli nałożysz go zbyt wiele lub za mało, przedłożone paznokcie mogą się łamać. Skutkiem ubocznym takiej sytuacji są nawet bardzo dotkliwe uszkodzenia naturalnej płytki.

Gdzie i za ile kupisz żele do przedłużania paznokci?

Ile kosztuje żel do przedłużania paznokci? Produkt ten występuje w kilku objętościach. Możesz wybrać opcję od 5 ml do nawet 50 ml. Cena waha się od ok. 15 zł do 60 zł za największy słoik żelowej masy.

Gdzie kupić wybrany żel do przedłużania paznokci? Sklepy online pozwalają na zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne akcesoria bez wychodzenia z domu. Często ich ceny są konkurencyjne wobec stacjonarnych drogerii i sklepów.

Przedłużanie na tipsie czy szablonie?

Każdy ze wspomnianych rodzajów żelów może być nadbudowywany zarówno na tipsie, jak i specjalnej formie. Jeśli chcesz trwale przedłużyć swoją płytkę, musisz stworzyć odpowiedni szkielet, który będzie stanowił podstawę dla kolejnych warstw żelu.

Żel do przedłużania paznokci współpracuje ze specjalnymi formami. Ten sposób uważa się za szybką i dość prostą metodę. Amatorka może jednak zniechęcić się koniecznością idealnego dopasowania formy do naturalnej płytki. Czasem konieczne jest również samodzielne docięcie szablonu. Warto poświecić nauce tej czynności kilka dodatkowych chwil.

Żel do przedłużania paznokci gęsty i średniogęsty przedłużysz także na tipsie. Te przedłużki ze specjalnymi kieszonkami należy dociąć do pożądanej długości, po uprzednim dopasowaniu do każdego palca. Przy pierwszych próbach może być to problematyczne, jednak tipsy posiadają zaletę szczególnie docenianą przez osoby początkujące. Nie są one tak intuicyjne, jak szablon. Sugerują, jak nakładać żele do przedłużania paznokci i pozwalają zdobyć wyczucie niezbędne do samodzielnego formowania idealnego kształtu płytki. Tips przytwierdzony do wolnego brzegu pozostaje częścią żelowej stylizacji, jednak nie jest widoczny. Dobrze wykonany manicure wciąż będzie wyglądał naturalnie i estetycznie.

Dodaj komentarz