niedziela, 27 listopada

5 rzeczy o pielęgnacji paznokci, które powinna wiedzieć każda kobieta

pielegnacja paznokciMówi się o tym, że paznokcie to wizytówka każdej modnej kobiety. To właśnie z tego powodu wiele pań przykłada wręcz ogromną wagę do ich upiększania i odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednie podejście do kwestii dbania o paznokcie sprawi, że zawsze będą się one prezentowały fantastycznie i że będą przykuwały uwagę. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was pięć najważniejszych porad związanych z odpowiednią, codzienną pielęgnacją paznokci.

Co musisz wiedzieć, by paznokcie zawsze wyglądały fantastycznie?

Przede wszystkim, by paznokcie wyglądały fantastycznie, musimy je na co dzień w odpowiedni sposób pielęgnować. Warto dbać o to, by paznokcie były starannie i równo opiłowane. Unikniemy dzięki temu ich nieestetycznego wyglądu i zapobiegniemy wypadkom takim, jak haczenie, zaciąganie ubrań i przypadkowe łamanie paznokci. Powinniśmy je piłować wyłącznie na sucho, za pomocą pilniczka szklanego lub papierowego. Ponadto powinniśmy odpowiednio zadbać o skórki wokół paznokci. Należy je odpowiednio nawilżać i odżywiać za pośrednictwem dedykowanych kosmetyków.

Jeżeli szukasz podobnych inspiracji poradnikowych, to odwiedź stronę – https://www.utesi.pl/.

Jeśli zajdzie taka potrzeba skórki można wycinać, ale najlepiej wyłącznie za pośrednictwem sterylnych cążek, by uniknąć zakażeń. Sprzątaj i zmywaj wyłącznie w rękawicach ochronnych. Chemia, która stosowana jest podczas codziennych porządków może bardzo negatywnie wpływać na nasze dłonie. Po każdym sprzątaniu dokładnie umyjmy dłonie i skorzystajmy z pielęgnacyjnych kremów. Same bowiem długotrwałe noszenie rękawic także może negatywnie wpływać na skórę i paznokcie. Kremów się nie bójmy i starajmy się dobierać takie, których efektywności jesteśmy pewni. Warto również stawiać na rozmaite oliwki i odżywki. Zwierają one bowiem witaminy i przydatne pierwiastki chemiczne, które wzmacniają płytkę paznokci, wygładzają ją i zapobiegają jej łamaniu. Pamiętaj, że zdrowy i schludny wygląd Twoich paznokci zależy wyłącznie od Ciebie!

Dodaj komentarz