sobota, 13 kwietnia

Co odstrasza prusaki? Oto TOP 5 najlepszych metod

prusakiPrusaki należą do owadów uznawanych za szkodniki sanitarne. Co to w praktyce oznacza? Otóż insekty te stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka, ze względu na przenoszenie wielu chorób. Niezbędne jest zatem zwalczanie prusaków, kiedy tylko pojawią się w mieszkaniu, pomieszczeniu gospodarczym lub firmie. Jak to zrobić? Przedstawiamy 5 skutecznych metod!

Żelowanie, czyli skuteczny sposób na prusaki

Istnieją pewne naturalne sposoby na prusaki. Omawiamy je w dalszej części tekstu, jednak warto podkreślić, że jedyny w pełni skuteczny sposób na prusaki to przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu. Jednym z nich jest żelowanie. Aktualnie jest to najpopularniejsza metoda zwalczania prusaków. Stosuje ją między innymi specjalistyczna firma Stander, której pracownicy wiedzą doskonale, co odstrasza prusaki najskuteczniej. Warto zaufać fachowcom z doświadczeniem.

Żelowanie polega na wykorzystaniu specjalnej mieszanki substancji w formie żelu. Znajduje się w niej substancja czynna trująca dla prusaków i wielu innych owadów. W żelu są również feromony wabiące insekty. Niewielkie ilości żelu rozkłada się na zajętym przez szkodniki obszarze.

Następnie przyciągnięte feromonami odnajdują żel i go spożywają. Do neutralizacji nie dochodzi od razu, przez co pojedyncze osobniki przynoszą żel również do gniazda. Dzięki temu udaje się bardzo szybko wytępić całą populację. Jednocześnie żelowanie można stosować na prusaki w kuchni, gdyż jest to metoda bezpieczna dla człowieka.

Zwalczanie prusaków opryskiem drobnokroplistym

Metoda opryskowa wykazuje bardzo wysoką skuteczność, zwłaszcza gdy stosowana jest w formie mgły ULV. Polega ona na rozpyleniu substancji aktywnej w miejscu bytowania szkodników. Drobne kropelki substancji aktywnej są zamknięte w mikroskopijnych kapsułach, które uwalniają truciznę po nadepnięciu przez owada. Działanie jest szybkie i neutralizuje prusaki przez sam kontakt z ich ciałem. Niestety, ten skuteczny sposób na prusaki to metoda wymagająca opuszczenia przez ludzi danego pomieszczenia.

Zwalczanie prusaków za pomocą metody ULV jest polecane w aktualnie nieużytkowanych pomieszczeniach komercyjnych. Jest to jeden z najszybszych sposobów na pozbycie się insektów, dlatego jeśli nie stanowi to zagrożenia dla ludzi, warto go wykorzystać.

Oprysk szczegółowy to również skuteczna metoda

Kolejną profesjonalną metodą zwalczania prusaków, karaluchów i wielu innych owadów, jest oprysk szczegółowy. Metoda ta różni się od wymienionych wcześniej, ponieważ polega na działaniu miejscowym. Strumień wody pod ciśnieniem, zawierający substancję aktywną, jest skierowany dokładnie w miejsce bytowania owadów.

Zwalczanie prusaków domowe sposoby – wypróbuj kwas borny z cukrem

Kwas borny wykazuje trujące działanie dla prusaków. Zwłaszcza w dużym stężeniu, wymieszany z cukrem. Dodatkowo słodki cukier pełni funkcję wabika na owady. Jeśli chodzi o zwalczanie prusaków domowe sposoby, nigdy nie gwarantują stuprocentowej skuteczności. Niemniej jednak wspomniana mieszanka, rozłożona w strategicznych miejscach, może przynieść pewne efekty.

Istnieją również inne naturalne sposoby na prusaki. Jednym z nich jest mieszanka cukru pudru z proszkiem do pieczenia. Tego rodzaju mikstura również może neutralizować prusaki. Rzeczywiście pewne efekty są zauważalne, jednak zwykle zwalczanie prusaków w ten sposób jest jeszcze mniej skuteczne niż przy wykorzystaniu kwasu bornego.

Dodaj komentarz