poniedziałek, 6 grudnia

Ile czasu idzie paczka do Polski z Anglii? Co wpływa na długość terminu doręczenia?

wysylka paczekWysłanie paczki z UK do Polski zazwyczaj wywołuje u klientów wiele pytań. Dostarczenie prezentu rocznicowego czy niezbędnych rzeczy osobistych wiąże się konkretnym terminem, w którym przesyłka powinna dotrzeć do adresata. Aby było to możliwe, nadawca musi ją wysłać wystarczająco wcześnie, uwzględniając czas, w jakim zostanie zrealizowana usługa. Ile dni potrzebują na to firmy kurierskie i od czego zależy czas doręczenia?

Kurier do Polski – czas doręczenia paczki po Brexicie

Od stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej. W związku z tym wszelka wymiana towarów pomiędzy Polską a UK odbywa się na nieco innych zasadach. Główną zmianą jest konieczność przejścia każdej paczki do Polski przez odprawę celną. Co to oznacza dla nadawcy i adresata? Poza dodatkowymi kosztami wydłużył się też czas doręczenia przesyłki, na którą zwykle trzeba poczekać o dzień lub dwa dłużej.

Standardowy czas dostarczenia paczki na terenie kraju wynosi 1-2 dni. Przesyłki z Anglii do Polski nie tylko muszą przebyć dłuższą drogę, ale też czeka na nie odprawa celna. Chociaż w przybliżeniu można określić czas, w jakim jest ona przeprowadzana, może się zdarzyć, że znacznie się on wydłuży. Wystarczy nawet niewielki drobiazg czy podejrzenie celnika, a przesyłka może zostać zatrzymana do gruntowniej kontroli. Dlatego, nadając przesyłkę firmie kurierskiej, trzeba to wziąć pod uwagę.

Jak długo idą przesyłki z Anglii do Polski?

Paczka z Wielkiej Brytanii do Polski może być nadana za pośrednictwem jednej z firm kurierskich, które obsługują trasy w tym kierunku. Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego przewoźnika jest portal Euro-Paka.pl, w którym nie tylko znajdzie się kurier do Polski, ale można porównać oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. W opisie usługi jest też wskazany czas doręczenia. Dzięki temu można dostosować wysłanie paczki z UK do Polski do potrzeb i okoliczności.

Terminy doręczenia, jakie proponują poszczególne firmy kurierskie, są do siebie zbliżone. Warto jednak wiedzieć, że przewoźnicy mają swoje zasady liczenia czasu realizacji usługi. Pomimo iż kurier do Polski jest cały czas w drodze, z pewnością nie doręczy on przesyłki w sobotę, niedzielę czy święto. Standardowe terminy dostarczenia paczki do Polski to 4-5 dni roboczych. W efekcie:

  • nadanie paczki w poniedziałek gwarantuje jej dostarczenie w piątek,

  • nadanie paczki w środku tygodnia oznacza wydłużenie czasu o dwa dni weekendu,

  • nadanie paczki w okresie przedświątecznym oznacza wydłużenie czasu doręczenia o liczbę dni wolnych.

Czas doręczenia paczki do Polski – co na niego wpływa?

Chociaż firmy kurierskie określają czas doręczenia przesyłki z Anglii do Polski, w rzeczywistości może się on wydłużyć z wielu przyczyn. Wśród czynników, które mają na to wpływ, należy wymienić:

  • dzień tygodnia, w którym nadano paczkę,

  • dni wolne, weekendowe lub świąteczne, które obejmuje okres realizacji usługi (również święta brytyjskie),

  • nieobecność adresata w domu,

  • nieprawidłowe zaadresowanie paczki,

  • czas odprawy celnej,

  • niekompletną lub źle wypełnioną dokumentację celną,

  • zatrzymanie paczki przez celnika.

Jak wysłać paczkę z Anglii do Polski, aby dotarła jak najszybciej?

Jeśli celem skorzystania z usług kurierskich jest dostarczenie prezentu imieninowego czy pilnie potrzebnego przedmiotu, warto wiedzieć jak wysłać paczkę z Anglii do Polski, aby została doręczona w możliwie najkrótszym czasie. Nie zawsze można nadać ją w poniedziałek, dlatego trzeba zadbać o wszystkie inne elementy, które mogą skrócić czas realizacji usługi. Istotne jest poprawne wypełnienie dokumentów, w czym pomaga przewoźnik. Należy też zadbać o właściwe zapakowanie przesyłki, zaadresowanie oraz umieszczenie w niej wyłącznie tych rzeczy, które nie są zabronione.

Dodaj komentarz