poniedziałek, 11 grudnia

Co to jest snus? Skład i sposób używania snusu

woreczki nikotynowe

Wiele osób decyduje się obecnie na korzystanie z używki określanej jako snu. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym ona jest i jak można ją stosować, wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Snus – co to jest?

Snus to rodzaj tytoniu, który jest umieszczany pod górną wargą przez dłuższy czas, co dostarcza do organizmu nikotynę, która znajduje się naturalnie w tytoniu.

Używka ta pochodzi ze Szwecji i jest popularna w innych krajach nordyckich, chociaż jej użycie spada w ostatnich latach ze względu na obawy związane z zagrożeniami dla zdrowia związane z jego spożywaniem. Nadal jednak sięga po nią wiele osób, ponieważ jest ona uznawana za wygodniejszą oraz dyskretniejszą alternatywę dla papierosów.

W jakiej formie dostępny jest snus?

Snus jest zwykle sprzedawany w małych saszetkach przypominających torebki do pakowania herbaty. Można również spotkać się z innymi rodzajami snusu, dlatego też warto porównać je przed dokonaniem wyboru.

Snus można podzielić na kilka rodzajów w zależności od jego przygotowania, smaku i mocy:

  • Luźny snus – jest to oryginalna forma snusu i jest zrobiona z mielonego tytoniu, który jest umieszczany pod wargą.
  • Porcjowany snus w saszetkach – jest to najbardziej popularny rodzaj snusu i jest pakowany w małe torebki, które są przeznaczone do umieszczenia pod wargą.
  • Biały snus – ten rodzaj snusu został wyprodukowany tak, aby pozostawiał minimalne osady na zębach i jest często oferowany jako dyskretna forma używania snusu.
  • Silny snus – ten rodzaj snusu zawiera wyższe stężenie nikotyny i jest sprzedawany użytkownikom, którym zależy na większej mocy używki.
  • Aromatyzowany snus – ten rodzaj snusu jest nasycony różnymi smakami, w tym miętowymi, owocowymi.

Warto pamiętać o tym, że lekarze ostrzegają, że każda forma używania takiego rodzaju tytoniu może powodować poważne problemy zdrowotne.

Czy można kupić snus online?

Dzisiaj snus jest dostępny nie tylko w Szwecji oraz w innych krajach skandynawskich, ale także można kupić go w Polsce.

Obecnie takie używki można znaleźć także w sklepach prowadzących sprzedaż internetową. W takim przypadku snus online można bardzo łatwo i szybko zamówić z dostawą do swojego domu.

Warto pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedniej jakości snus od sprawdzonego producenta, który będzie miał dzięki temu przyjemny smak oraz aromat. Właśnie dlatego najlepiej unikać najtańszych używek.

 Należy pamiętać o tym, że pomimo tego, że snus jest reklamowany jako mniej szkodliwa alternatywa dla palenia, nadal niesie ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia i najlepiej go unikać.

 

Dodaj komentarz