wtorek, 9 sierpnia

Czy umiesz ubrać swoje dziecko?

ubior dziecka

Współcześnie na rynku odzieżowym panuje wysoka konkurencja, zarówno w przypadku marki jak i tkanin oraz kroju ubrań. Odpowiednio dobrana odzież nie jest jednak jedynie nakryciem wierzchnim, ale posiada również wiele funkcjonalnych właściwości, które wprawiają w poczucie komfortu, niezależnie od wykonywanych czynności lub pory roku. W przypadku dobrania odpowiednich ubrań dla dzieci, zwłaszcza chłopców, których aktywność wymaga jak najlepszego doboru, najważniejszymi cechami są wytrzymałość oraz wygoda podczas noszenia. Na co dokładniej zwracać uwagę przy dokonywaniu zakupu odzieży dla najmłodszych? 

Właściwości techniczne

Niewątpliwie najważniejszą cechą przy wyborze jak najlepszego ubrania dla dziecka jest rodzaj materiału, z którego jest skrojona odzież. Do najczęściej polecanych należy bawełna, należy jednak pamiętać o częstym wprowadzaniu tworzyw sztucznych w bawełniane włókna. Jest to zabieg celowy, powszechnie stosowany przez producentów, ze względu na specyficzne właściwości materiału. Koszulki bawełniane z domieszką poliestru mają ograniczoną zdolność do pochłaniania wilgoci. Im większy jest stosunek włókna sztucznego względem naturalnego, tym mniejsza zdolność odzieży do oddychania. Najlepszy t-shirt dla chłopca na co dzień stanowi koszulka 100% bawełny, bez żadnych dodatkowych komponentów wbudowanych w strukturę materiału. Zbyt duża ilość tworzyw sztucznych często powoduje zachwianie termoregulacji ciała oraz problemy skórne, zwłaszcza wśród chłopców, niezależnie od ich etapu dojrzewania. 

Typ materiału 

Należy również zwrócić uwagę na sposób wykonania materiału. Dzianina, ze względu na swoje specyficzne właściwości rozciągające, jest dedykowana dla osób ceniących sobie zarówno atrakcyjny wygląd jak i komfort podczas noszenia. Materiał ten, w przeciwieństwie do tkaniny, „pracuje z ciałem”, przez co zapewnia znakomitą wygodę podczas użytkowania. Dodatkowo dzianina ze względu na swój oczkowy splot jest również materiałem niezwykle przewiewnym, co w połączeniu z bawełną jest najlepszym zestawem cech charakteryzujących koszulki wysokiej jakości. 

Krój i styl 

Poza elementami technicznymi, istnieją również te, związane z samym wyglądem. W przypadku koszulek dla chłopców, niezmienną popularnością cieszy się krój prosty o krótkich rękawach i zaokrąglonym dekolcie. Koszulki te występują najczęściej w szerokiej gamie kolorystycznej oraz posiadają dedykowane motywy w postaci różnorodnych nadruków. Do najczęstszych obiekcji w kwestii tego typu odzieży należy trwałość samego nadruku, jednak współczesny rozwój technik tworzenia omawianych zdobień a także wysoka konkurencja na rynku gwarantuje ich trwałość pod względem zarówno przyczepności jak i barwnego nasycenia. Osobną kwestią, która czasami może powodować problem, jest samo znaczenie nadruku, które, nieodpowiednie lub obraźliwe, może powodować konsternację. Zwracanie uwagi na to, co znajduje się na owyn nadruku oraz znajomość współczesnych trendów, nie tylko modowych, może pomóc w uniknięciu przykrych lub kompromitujących sytuacji. 

Dobór odpowiedniej odzieży dla dziecka niejednokrotnie stanowi duży problem, jednak znając podstawy, dotyczące zarówno materiału jak i aktualnych trendów modowych, dokonywanie zakupu z czasem stanie się nie tylko koniecznością, ale i użyteczną przyjemnością. 

Dodaj komentarz