niedziela, 21 lipca

Czy zastawa porcelanowa na stole to ciągle szyk i elegancja?

Przed ważnymi spotkaniami rodzinnymi, czy świątecznymi obiadami zadajemy sobie pytanie czy potrawy podać w wygodnych i funkcjonalnych talerzach, czy raczej pokusić się o podanie dań w wykwintnych porcelanowych talerzach? Szczególnie czas Wielkanocy to moment kiedy nie tylko chcemy podkreślić ważność rodzinnych świąt, ale także zaprezentować nasze tradycyjne kulinaria w sposób efektywny i elegancki. Talerze porcelanowe w połączeniu z serwetkami na których królują noże, widelce, łyżki oraz kieliszki to kwintesencja smaku i elegancji dla podkreślenia ważności spotkania nie tylko rodzinnego , ale także towarzyskiego.

Czy zastawa stołowa ma znaczenie?

To w jaki sposób podajemy potrawy ma ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale także jest elementem do pobudzenia apetytu u naszych gości i oczekiwaniu na głosy zachwytu, nie tylko nad samkami potraw, ale także nad wykwintnie udekorowanym stołem. Odpowiedz na pytanie czy zastawa stołowa ma znaczenie, zawsze jest taka sama. Zastawa porcelanowa ma znaczenie i zawsze wzbudza zachwyt i poczucie estetyki. Wytworny charakter obiadu czy kolacji podkreślają talerze porcelanowe, które w każdej okoliczności zachwycają delikatnym wykonaniem, finezyjnym motywem, lub tłoczonym wzorem. Porcelana od wieków była doceniana, i budziła zachwyt ze względu na swoją delikatność i elegancję. Lekkość i niepowtarzalne zdobienia czynią z tych przedmiotów elementy ponadczasowe, które z powodzeniem możemy wykorzystać na każdą okazję i uroczystość. Nawet ta zastawa porcelanowa, która nie była używana od lat, na pewno ożywi nakrycie stołu i nada nowego blasku i wytworności kolacji przy świecach z winem podanym w karafce i rozlanym w kieliszki z Krosna. Zastawa stołowa szczególnie ta wykonana z porcelany to znakomita baza do aranżacji stołu z duszą, w połączeniu z wykwintnością i wyrafinowanym smakiem.

Szkło i porcelana- idealny duet

Blask świec odbijający się w kryształowych, czy szklanych elementach wystroju stołu to widok, który na długo zostaje w pamięci po obiadach rodzinnych i pogawędkach przy winie serwowanym w kieliszki z Krosna. Szkło pochodzące z tej fabryki od lat wzbudza zachwyt nie tylko pięknym kształtem czaszy, ale także takimi detalami jak pięknie uformowane nóżki, czy idealny kształt stopki. Szkło z tej fabryki jest kupowane do najlepszych restauracji w kraju i używane do podawania win o wyjątkowym smaku i aromacie. O zaletach wina decyduje również kieliszek w którym jest serwowany, a te kieliszki z Krosna nadają się do tego idealnie. Dlatego połączenie porcelany i szkła to kwintesencja smaku i uszanowania odwiedzających nas gości. Ale nakrycie stołu to nie tylko kieliszki i porcelana, to także szklanki. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem że można w sposób gustowny dopasować kieliszki wraz z takimi elementami jak szklanki Krosno, czy sztućce. Wszystkie te elementy można skompletować i dopasować do indywidualnych potrzeb i gustów.

Detale mają znaczenie

Po wyborze zastawy i szkła pozostaje nam dobór dodatków i sztućców na stół. Szczególnie okres Wielkiejnocy, kiedy spotkaniom rodzinnym towarzyszą emocje i długo oczekiwani członkowie rodzinny przybywający z odległych zakątków świata, detale mają znaczenie aby uhonorować takich gości i podkreślić ich wartość. Drobne elementy, detale czy nawet ułożenie sztućców ma charakterystyczne cechy i nadaje ton uroczystej kolacji. Odpowiednia oprawa, oraz noże, widelce, łyżki poprawnie ułożone stanowią składowy element całej aranżacji stołu. Odpowiednie wyeksponowanie takich szczegółów na gustownie dobranych serwetach wraz z poprawnym ułożeniem sztućców sprawiają że to spotkanie nabiera innego wymiaru i wyjątkowości. Cechy charakterystyczne które powinny wyróżniać takie detale jak noże, widelce, łyżki to ich jakość idąca w parze z komfortem i wygodą spożywania posiłku. Odpowiednie wyprofilowanie, dobra jakość stali oraz ponadczasowy design to cechy idealnych sztućców. Do tego możliwość mycia w zmywarce, oraz możliwość dokupienia pojedynczych egzemplarzy są obecnie standardem przy wyborze tych akcesoriów kuchennych.

Szyk i elegancja na stole

Każda gospodyni domu chce aby jej stół wygląda bajecznie i zachwycająco. Dobór potraw, zastawy, akcesoriów i detali to elementy wchodzące w całość aranżacji stołu nie tylko Wielkanocnego, ale każdego spotkania przy stole. Biały obrus na nim położony bieżnik, a do tego chusteczki i kwiaty to przepis na szykowny i elegancki stół. Do tego piękna porcelana, szkło i wysokiej jakości wypolerowane sztućce to wspaniałe tło do stworzenia odpowiedniego klimatu do rozmów i wspólnego spędzenia czasu.

Dodaj komentarz