poniedziałek, 11 grudnia

Spodnie w kant – jak o nie dbać i z czym je nosić?

Spodnie w kant od lat stanowią klasykę eleganckich stylizacji zarówno męskich jak i damskich. Dzięki tej części garderoby z powodzeniem można wydłużyć sylwetkę, wysmuklić ciało, wystylizować się zarówno do biura, jak i na wyjście okolicznościowe czy imprezę. Takie spodnie powinny się znajdować w każdej szafie, a żeby posłużyły wiele razy i zawsze wyglądały perfekcyjnie, należy wiedzieć jak je prasować i przechowywać.

Jak prasować spodnie w kant?

Spodnie w kant zapewniają wydłużenie proporcji sylwetki, dzięki zaprasowanemu ozdobnikowi. Nogawki powinny być tutaj dokładnie skrojone, aby kant był równy i znajdował się idealnie na ich środku. Nieuważne zagięcie materiału podczas prasowania, może zniszczyć kant, w wyniku czego nogawki nie będą wyglądały elegancko. Prasowanie dolnej części garderoby wyposażonej w kant, powinno rozpocząć się od kieszeni na wewnętrznej części materiału. Kolejno należy skupić się na rozporku i wewnętrznym przeszyciu nogawek.

Aby odpowiednio zaprasować kant, należy ułożyć nogawkę zaginając materiał przy jego pomocy tak, aby szew nogawki znalazł się dokładnie na środku. Następnie sprawdzamy, czy wokół kantu nie zadziera lub nie zwija się materiał. Zaprasowanie takich niedociągnięć będzie widoczne i sprawi, że kant nie będzie dobrze wyglądał. Do prasowania powinno się ustawić temperaturę wskazaną na metce ubrania. Dodatkowo warto wyposażyć się w bawełnianą ściereczkę, która zabezpieczy przed wyświecaniem się materiału pod wpływem gorąca.

Jak przechowywać spodnie w kant?

Oprócz prasowania spodni w kant, istotne jest też ich przechowywanie. Powinno się wieszać je na wieszakach bez spinaczy i elementów, które mogłyby odkształcać materiał. Wystarczy obrócić spodnie nogawkami do góry, złożyć materiał według zaprasowanego kantu, następnie przewiesić przez wieszak jedną nogawkę, drugą trzymając cały czas w ręce. Sprawdzamy czy pierwsza nogawka nie ma zagnieceń i nierówności, po poprawieniu ewentualnych niedociągnięć, umieszczamy kolejną nogawkę na wieszaku. Spodnie nie powinny być przewieszone w połowie długości, aby nie przesuwały się na wieszaku.

Jak stylizować męskie spodnie w kant?

Najbardziej popularnymi towarzyszami eleganckich spodni w kant, są koszule. Taki zestaw możemy wykorzystać do pracy lub na przyjęcia okolicznościowe. Panowie oprócz tradycyjnego rozwiązania, mogą wybrać dopasowaną kolorystycznie koszulkę polo z kołnierzykiem. Stylizacja nabiera wówczas luźniejszego charakteru, z powodzeniem może posłużyć jako strój do poruszania się po mieście. Podobny rezultat osiągniemy, jeśli koszule nie będą w tradycyjnych odcieniach bieli czy czerni. Wystarczy wybrać wzorzysty czy kolorowy wariant, aby stylizacja nabrała nieco lekkości.

Damskie spodnie w kant – z czym zestawić?

Damskie koszule mają wiele odsłon, w zależności od kroju i materiału, niezależnie jednak czy będzie to tradycyjna biurowa wersja czy zwiewna bluzka koszulowa z lejącego materiału, świetne dopasuje się do eleganckich spodni. Aby stylizacja nabrała charakteru i pikanterii, można zestawić spodnie w kant z odważniejszą górą, na przykład gorsetowym topem i mocną biżuterią. Taki ubiór będzie idealny na wieczorną imprezę z przyjaciółmi. Spodnie w kant nadadzą się również na co dzień. Wystarczy zestawić je z delikatnym topem, sportowym obuwiem i luźna marynarką.

Dodaj komentarz