poniedziałek, 6 grudnia

Fantastyczny, domowy karnawał w 3 krokach

Rok 2021 cały czas stoi pod znakiem pandemii koronawiusa. Nie zmienia to jednak faktu, że od 6-go stycznia do 25-go lutego trwa karnawał – czas niesamowitej zabawy. Chociaż bale, pochody i maskarady raczej się nie odbędą, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby świetnie bawić się w domowych warunkach. Na pewno bardzo ucieszy to nasze dzieci, które niewątpliwie spragnione są zabawy jeszcze bardziej niż my. Poznaj 3 niezbędne elementy domowego balu karnawałowego!

1. Karnawałowy wystrój

Jak sprawić, aby nasz dom przypominał krainę zabaw? To proste – wystarczy kilka odpowiednich dodatków. Z powodzeniem wykorzystać możemy do tego zwykłe balony i serpentyny, które kupimy w praktycznie każdym markecie. Idealnie nadadzą się też niektóre świąteczne ozdoby, takie jak łańcuchy czy girlandy ze świątecznych lampek lub kolorowych koralików. Im więcej, tym lepiej – karnawał musi być huczny i pełen przepychu. Dla wzmocnienia efektu możemy zastosować jeszcze brokat. Wystarczy, że obsypiemy nim stół, na którym postawimy napoje i przekąski, a zrobi to ogromne wrażenie, zwłaszcza na naszych pociechach.

2. Karnawałowe kostiumy

Nie ma karnawału bez fantastycznych kostiumów i przebrań. To przecież w tym okresie odbywają się największe bale maskowe czy pochody. Ciekawym wyjściem jest na pewno przygotowanie strojów samemu, jednak z doświadczenia wiemy, że dzieci najchętniej przebierają się za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i filmów. Nie ma co się dziwić – wiele małych dziewczynek pragnie bawić się podczas karnawału jako Elsa lub inna piękna księżniczka, a nie jeden chłopiec marzy by zostać Spidermanem lub Hulkiem.

Stroje dla dzieci z przeróżnych bajek i filmów znaleźć można przede wszystkim internecie, a ich największa zaletą jest to, że posłużą naszym pociechom nawet wtedy, gdy karnawał się skończy. Z powodzeniem można zastąpić nimi klasyczne zabawki i sprawić, by nasze dzieci pobudziły swoją kreatywność podczas codziennej zabawy. Same plusy, prawda?

3. Karnawałowy bal

Mamy już pięknie wystrojone mieszkanie oraz bajkowe kostiumy, a więc przyszedł czas na karnawałowy bal. Zaczynamy od przygotowania przekąsek i napojów. Można po prostu kupić słodycze w sklepie, jednak możemy postarać się, aby na stole znalazło się nieco zdrowsze jedzenie. Z kolorowych i pysznych owoców przygotujmy sałatkę oraz szaszłyki. Jabłka wykorzystajmy do zrobienia sorbetu z miodem. Upieczmy też kruche owsiane ciasteczka z rodzynkami, a do picia podajmy świeże i pełnowartościowe soki.

Została jeszcze tylko muzyka, którą lubią nasze pociechy i już możemy chwytać za telefon i zaprosić kilku przyjaciół naszego dziecka, aby razem z nim hucznie świętowały karnawał. Czas umilą im ciekawe gry i zabawy, a nawet domowe karaoke, do którego nie potrzebujemy żadnego specjalnego sprzętu. Wystarczy komputer z głośnikami, dostęp do internetu i ochota na dobrą zabawę. Tymi sposobami perfekcyjny karnawałowy bal dla naszego dziecka!

Dodaj komentarz