niedziela, 27 listopada

Jak ocieplić wnętrze dodatkami?

cieple dodatki do wnetrz

Decydując się na minimalistyczne aranżacje wnętrz, często zyskujesz wystrój, który z łatwością oprze się zmieniającym trendom. Po wielu latach będzie się on równie dobrze prezentował. Minimalizm ma jednak jedną wadę. Wnętrza utrzymane w tym stylu często są zimne i nieprzyjemne, co powoduje, że salon czy sypialnia bardziej przypomina wnętrza biura niż przestrzeni, w której z chęcią wypoczniesz. Czy jest na to jakaś rada? Bardzo łatwo możesz ocieplić minimalistyczne wnętrze za pomocą dodatków.

Mała metamorfoza wnętrza bez dużego remontu

Wchodząc do niektórych pomieszczeń, można poczuć chłód na skórze. Inne z kolei wywołują miłe odczucia i od razu zachęcają do relaksu. Wpływ na atmosferę danego wnętrza w dużej mierze mają kolory. W całej palecie barw z łatwością wymienisz kolory zimne np. błękity czy zielenie, a także ciepłe i słoneczne odcienie czerwieni lub pomarańczowego. Znajdziesz także kolory neutralne takie jak szary, czarny i biały, które stanowią idealne tło dla aranżacji pomieszczenia.

Zmiana koloru ścian wiąże się zawsze z czasochłonnym remontem, jednak efekt, jaki uzyskasz, z pewnością pozwoli Ci podnieść temperaturę we wnętrzu. Jeśli jednak chcesz uniknąć większego remontu, wystarczy, że postawisz na dodatki, które w równym stopniu pomogą Ci ocieplić wnętrze. Należą do nich nie tylko narzuty dekoracyjne, ale także poduszki czy zasłony.

Dodatki, które ocieplą każde minimalistyczne wnętrze

W minimalistycznym wnętrzu dodatki nie mogą zdominować całej aranżacji. Ich zbyt duża liczba może zagracić pomieszczenie i wywołać efekt bałaganu. Warto zatem ich wybór dobrze przemyśleć i ograniczyć się do kilku przedmiotów o największym potencjale dekoracyjnym.

Jeśli na Twojej podłodze nie ma wykładziny, koniecznie pomyśl o dywanie. Ten niepozorny dodatek od razu dopełni i ociepli aranżację. Wybieraj modele w ciepłych odcieniach, które będą pasować np. do mebli czy koloru ścian. Nie musisz od razu wybierać dużych dywanów na całą podłogę. Czasami wystarczy niewielki dywanik o długim włosiu pod stolikiem kawowym, aby skutecznie ocieplić wnętrze.

Na sofę czy fotel możesz położyć narzuty dekoracyjne lub plecione, wełniane koce. Nawet rzucony na oparcie koc od razu spowoduje, że wnętrze wyda się przytulniejsze. Podobny efekt uzyskasz, kładąc na komplecie wypoczynkowym dekoracyjne poduszki.

Wieczorem wnętrze pomogą Ci ocieplić lampy wyposażone w żarówki o ciepłej barwie światła. Świetny efekt pozwolą Ci także uzyskać kolorowe zasłony. Możesz wybrać produkty wykonane z lekkiego i cienkiego materiału, który nie przytłoczy aranżacji. Pamiętaj jednak, aby wybierać zasłonki w ciepłych odcieniach.

Wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu i utrzymane w chłodnych lub neutralnych kolorach możesz z łatwością ocieplić dzięki słonecznym dekoracjom. Szarą aranżację salonu szybko ocieplisz za pomocą musztardowej narzuty i zasłonek. Z kolei szaro-niebieską sypialnię ocieplą brązowe dodatki w postaci dekoracyjnego koca i poduszek. Dobrym pomysłem jest także wymiana żarówek w lampie i żyrandolu na te emitujące ciepłą barwę światła.

Dodaj komentarz