niedziela, 27 listopada

Pończochy kabaretki w nowoczesnym wydaniu

nowoczesne ponczochy

Zanim wynaleziono rajstopy wszystkie kobiety nosiły pończochy. To intrygujący element damskiej garderoby, który pobudza wyobraźnię. Szczególnie zmysłowe są pończochy kabaretki, które po raz pierwszy zaprezentowała Marylin Monroe na dużym ekranie. Od tej pory noszone są przez kobiety do eleganckich kreacji na specjalne okazje, ale i do tych bardziej casualowych. Moda potrafi połączyć wszystkie style i stworzyć nowy trend.

Pończochy kabaretki – krótka historia

W czasach  XIX wiecznej Francji pończochy kabaretki nie były kojarzone z niczym dobrym. Zostaly prawdopodobnie stworzone w celu uatrakcyjnienia wyglądu kobiet trudniących się nierządem. Bo cóż może zakrywać pończocha zrobiona z cienkich splotów w kształcie małych, średnich lub dużych oczek?

Dopiero ikony mody, takie jak Marylin Monroe czy Sophia Loren pokazały, że nie należy bać się pończoch kabaretek w zwykłych stylizacjach. Czas emancypacji kobiet stał się początkiem nowych stylów w modzie. Wyzwolone panie odwiedzały kluby nocne, same wracały do domu, spożywały alkohol i bawiły się. Wówczas  pończochy kabaretki stanowiły nieodzowny element stroju do odważnych, krótkich spodnic. Pięknie i efektownie podkreślały damskie nogi.

Dziś pończochy kabaretki nadal uosabiają elegancki, ponadczasowy styl. Cechuje je wytworność oraz to, że zawsze są modne i można je ciekawe wykorzystać.

Jak nosić pończochy kabaretki – inspiracje 

Pończochy kabaretki wbrew pozorom są bardzo wytrzymałym materiałem. Mocna przędza spleciona na kształt oczek pięknie otula nogę i tworzy niepowtarzalne wzory. Nierzadko producenci oferują nowe, ciekawe wzory geometryczne lub kwiatowe. Dodatek błyszczacej przędzy lub  połyskujących dżetów podkreśla charakter kreacji.

Pończochy kabaretki najlepiej prezentują się w fornie małych oczek. Taki wzór preferuje też większość kobiet. To złoty środek, aby wyglądać elegancko, ale nie wulgarnie. Doskonale wyglądają z „małymi czarnymi”, w duecie z klasycznymi, wysokimi szpilkami. Pończochy kabaretki można też ubrać do dłuższych, dzianinowych sukienek.

Przyjęło się uważać, że pończochy kabaretki to dodatek do stroju wieczorowego. Okazuje się, że dzisiejsza moda finezyjne łączy je z wytartymi dżinsowymi spodniami. Pończochy przyozdabiają dziury i prezentują się stylowo i gustownie w stylu streetwear.

O walorach pończoch kabaretek

Pończochy kabaretki są idealnym dodatkiem do stroju na wieczorne wyjścia. Gale, firmowe bankiety, zabawy andrzejkowe czy sylwestrowe to tylko niektóre z okazji.

Pończochy kabaretki świetnie wysmuklają nogę, zyskuje ona na atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego polecane są paniom, które noszą nieco większe rozmiary. Doskonale przylegają do ciała, są uciągliwe i nie zsuwają się.

Pończochy kabaretki mają jeszcze jedną ciekawą zaletę. Mogą stanowić uzupełnienie stroju do sypialnianej alkowy…

Co by nie powiedzieć, pończochy kabaretki można wykorzystać na wiele sposobów. Wykonane są z wytrzymałej przędzy i mogą być wielokrotnie używane. Umiejętna zabawa modą sprawia, że za dnia zakrywają wytarcia w spodniach. Wieczorem zaś dzięki nim Kopciuszek staje się damą na przyjęciu lub uroczą kokietką w sypialni.

Dodaj komentarz