wtorek, 24 listopada

Jak skutecznie zakryć odrost bez farbowania?

Obowiązkowa izolacja społeczna spowodowana pandemią koronawirusa spowodowała, że wiele z nas musi radzić sobie bez możliwości profesjonalnego farbowania i stylizowania włosów w salonach fryzjerskich. Pozostają one w dalszym ciągu zamknięte i można się spodziewać, że taki stan rzeczy będzie utrzymał się jeszcze przez najbliższy czas. W najmniej uprzywilejowanej sytuacji znajdują się kobiety, których odrost wskutek farbowania ciemnych włosów na jasny kolor i odwrotnie jest bardzo widoczny. Trudno zniwelować różnicę w tonacji włosów w warunkach domowych, jednocześnie ich nie uszkadzając nieumiejętnie przeprowadzonym zabiegiem koloryzacji. Zatem jak szybko i skutecznie zatuszować odrost?

Dlaczego nie warto samodzielnie farbować włosów?

Kwarantannowa nuda i brak możliwości oddania swoich włosów w ręce profesjonalisty sprawiły, że wiele z nas postanowiła spróbować swoich sił w koloryzacji przy wykorzystaniu farb dostępnych na drogeryjnych półkach. W wielu przypadkach próby kamuflażu odrostu okazały się kompletną katastrofą. Nieumiejętne dobranie odcienia czy nierównomierne rozprowadzenie produktu na włosy przysporzy więcej szkody niż pożytku, a opłakane w skutkach efekty często są trudne do odwrócenia nawet z pomocą zdolnego fryzjera.

Nienagannie czyste włosy

Różnica między naszym naturalnym odcieniem włosów a zafarbowaną częścią włosów jest zdecydowanie bardziej widoczna, kiedy włosy są nie pierwszej świeżości. Przetłuszczone włosy podkreślają charakterystyczne „odcięcie” kolorów, zwłaszcza gdy są to kolory kontrastowe. Świeżo umyte włosy to nie tylko szansa na zręczne ukrycie odrostu, ale również lepsze samopoczucie, zwłaszcza gdy pandemia zmusiła nas do pracy w „home office”.

Sprytne upięcie włosów

Sprawdzonym sposobem na zatuszowanie nieestetycznych odrostów jest stworzenie z włosów upięcia. Nie musi to być misternie przygotowywana fryzura – wystarczy najzwyklejszy kok lub kucyk, jednak należy pamiętać, by miejsce upięcia włosów pokrywało się z linią odrostu. Warto również postawić na nieco bardziej nonszalanckie upięcia, np. messy bunny – niesforne kosmyki odwrócą uwagę od wstydliwego problemu.

Ozdoby i akcesoria do włosów

Kolejny trik, który nie wymaga większego wysiłku, by móc cieszyć się z włosów wolnych od odrostu. Wszelkie opaski i chusty do włosów pełnią rolę kamuflażu, jednocześnie dodając naszej stylizacji niepowtarzalnego charakteru. Zamiast tradycyjnej opaski można postawić na modne okulary przeciwsłoneczne, które z kolei stanowią ciekawy dodatek w stylu glamour.

Szampony koloryzujące

Ciekawym produktem na rynku kosmetycznym są szampony zawierające pigmenty dostosowane do różnych odcieni włosów. Stosowanie tego typu produktów pozwala szybko zniwelować różnicę w tonach kolorystycznych, jednak warto z nich korzystać z zachowaniem dużej ostrożności. Szampony koloryzujące często zawierają wodę utlenioną, która przy intensywnych użytkowaniu może osłabić nasze włosy lub spowodować nierówne „wybicie się” pigmentów.

Spraye koloryzujące

Kolejny wynalazek, który zapewnia natychmiastowe efekty. Spray na odrosty to z pewnością ciekawa propozycja dla kobiet, które oczekują natychmiastowego efektu przy minimum wysiłku. Nie daje on długotrwałych efektów – produkt wypłukuje się przy pierwszym myciu, jednak jako środek doraźny sprawdza się na medal. Co prawda aplikacja sprayu koloryzującego na początku może być kłopotliwa, jednak z każdym kolejnym użyciem staje się niezwykle prosta i przyjemna.

Dodaj komentarz