czwartek, 21 października

Jak wybrać salon sukni ślubnych?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, którego rangi nikomu nie trzeba tłumaczyć. Nie dziwi wiec, że Para Młoda rozpoczyna przygotowania nawet do kilku lat przed wyznaczoną datą. Przyszli małżonkowie oprócz listy gości, sali czy wystroju muszą zadbać także o własne kreacje, co może być nie lada wyzwaniem w szczególności dla kobiet. To właśnie od nich oczekuje się perfekcyjnego wyglądu, a model sukienki ślubnej z pewnością będzie na ustach biesiadników przez cały wieczór. Jak wybrać taki salon sukien ślubnych, który stworzy dla nas idealną kreację? Oto kilka wskazówek!

Jakość przede wszystkim!

Dobry salon sukien ślubnych to taki, który nie oszczędza na materiałach. W przypadku kreacji ślubnej nie może być mowy o poliestrze, akrylu czy innej, sztucznej tkaninie. Bawełna to absolutne minimum, chociaż wymagające Panny Młode powinny także zwrócić uwagę na projekty z jedwabiu. Choć w takim miejscu można kupić gotową suknię, to obecnie standardem jest szycie na miarę. Jeśli dany salon zaoferuje wykonanie usługi w ciągu tygodnia, wówczas można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że jej jakość będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Salony, takie jak Laurelle, tworzą kreację nawet 6 miesięcy, co sprawia, że jest ona dopracowana w 100%. Podczas wyboru odpowiedniej koncepcji Panna Młoda nie może zostać pozostawiona sama sobie. Każdy dobry model musi zostać opracowany przez projektantkę oraz skonsultowany z doświadczoną obsługą. Jeśli takich osób brakuje w salonie, wówczas zdecydowanie jest to sygnał do ucieczki!

Moda czy tradycja?

Te dwie rzeczy jak najbardziej można łączyć. Tym bardziej że współczesna moda coraz częściej czerpie z projektów XX wieku. Zdecydowanie jednak należy unikać salonów, których kreacje pamiętają czasy głębokiego PRL. Możemy być niemalże przekonani, że obsługa będzie mniej więcej na takim samym poziomie. Odpowiedni salon sukien ślubnych charakteryzuje się wyszukanymi kreacjami, które odwzorowują największe hity ze światowych wybiegów. Jednocześnie nie brak w nich oryginalności i nuty ekstrawagancji.

Niezależnie od tego, czy wymarzymy sobie sukienkę z trenem, koronką, odkrytymi ramionami czy głębokim dekoltem na plecach, dobre miejsce przełoży naszą wizję na niesamowitą kreację. Ostatnim aspektem, ale nie mniej ważnym, są koszty. Świetne projekty i obsługa na odpowiednim poziomie mają swoją cenę. Zbyt niska od razu powinna wzbudzić podejrzenie. Żaden specjalista nie zgodzi się pracować za niewielką stawkę, a to właśnie ich projekty mają szansę zrobić największą furorę na weselnym przyjęciu!

Dodaj komentarz