czwartek, 21 października

Jak zostać barberem – czyli od zera do barbera!

Moda na brodaczy i eleganckie zarosty utrzymuje się niezmiennie ok kilku tat. Mężczyźni lubią dodawać sobie nieco powagi przy pomocy dobrze przystrzyżonych wąsów i brody, kobiety przyciąga mit silnego drwala. Żadna z nich nie chce jednak niechlujnego, zarośniętego chłopa. Współczesny zarost powinien być pod stałą kontrolą, jednak sprawiać zupełnie naturalne wrażenie. Większość mężczyzn szuka pomocy u barberów. Do istniejących salonów ustawiają się kolejki. Czasami na strzyżenie trzeba czekać nawet kilka tygodni. Dlaczego by nie otworzyć własnego salonu? Jak to zrobić? Jak zostać barberem?

Co robi barber?

To mało popularne jeszcze kilka lat temu zajęcie, dziś przeżywa swój renesans. Obecnie regularne wizyty u barberów są niemal tak samo obowiązkowe jak częste odwiedzanie salonu fryzjerskiego, szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami bujnego zarostu. Barber nie tylko goli mężczyzn, ale również dba o ich zarost. Dobry barber zna aktualnie panujące trendy, potrafi doradzić w zakresie doboru odpowiednich kosmetyków czy zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego barber musi posiadać nie tylko umiejętności praktyczne, ale i sporą wiedzę teoretyczną. By zjednać sobie klientów barber powinien również dbać o swój wygląd. Klienci chętniej odwiedzają barbera, który sam posiada elegancki zarost, niż tego, który sprawia wrażenie zaniedbanego.

Czy każdy może zostać barberem?

Często można spotkać się z opinią, że aby zostać barberem, konieczne jest ukończenie szkoły fryzjerskiej. Niewątpliwie umiejętności związane ze strzyżeniem włosów pomagają w zostaniu barberem, jednak wcale nie są konieczne. Na rynku można znaleźć intensywne kursy, po których ukończeniu dużo łatwiej będzie nam zostać barberem. W czasie trwania kursu profesjonaliści podzielą się z nami swoją wiedzą oraz pokażą wszystkie tajniki pracy barbera. Aby przystąpić do kursu nie trzeba posiadać, żadnych szczególnych kwalifikacji, warto jednak mieć spory zapas chci i głowę otwartą na nową wiedzę. Z całą pewnością w pracy barbera przyda się pewna ręka. Wbrew pozorom, tę umiejętność można wyćwiczyć. Klienci powierzają barberowi nie tylko swój zarost, ale również cały wygląd, a czasami nawet życie. Brzytwa w ręku barbera może być narzędziem pracy, które przystrzyże zarost, ale niewłaściwie użyta może być przyczyną blizn i ran. Dlatego tak ważne są umiejętności nabyte podczas kursów i ćwiczeń.

Kobieta – barber czy to możliwe?

Jak najbardziej tak. Panie coraz częściej decydują się na podjęcie tego wyjątkowego zawodu. Nadal stanowią mniejszość, jednak z każdym rokiem ich przybywa. Kobiety- barberzy cieszą się popularnością ze względu na delikatność i poczucie estetyki. Co więcej kobieta barber wzbudza ciekawość klientów, co sprzyja napływom nowych osób. Dlatego, choć klientami salonów barberskich są niemal wyłącznie mężczyźni, panie piastujące ten zawód mogą liczyć na szybki rozwój swoich biznesów. Dobry kurs barberski pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu przycinania zarostu, pielęgnacji męskich twarzy, ale również zaznajamia z nowinkami technicznymi czy pozwala na nawiązanie kontaktów branżowych. By być barberem wcale nie trzeba posiadać zarostu, dużo ważniejsza jest wiedza i umiejętności.

Partnerem artykułu jest Warszawska Szkoła Barberingu

Dodaj komentarz