czwartek, 21 października

Kriolipoliza – skuteczna metoda na usunięcie tkanki tłuszczowej. Jak przebiega? Dla kogo jest wskazana?

Sposobów na usunięcie tkanki tłuszczowej jest kilka, jednak większość z nich nie należy do najprzyjemniejszych – zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi inwazyjne, takie jak tradycyjna liposukcja. Z efektywnością poszczególnych metod także bywa różnie. Podobnie jak z okresem rekonwalescencji po zabiegu. Na tle pozostałych metod kriolipoliza odznacza się nie tylko skutecznością, ale także bezinwazyjnością. Na czym polega ten rewolucyjny zabieg? Dla kogo jest wskazany? I na jakie efekty można liczyć?

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki

Zabieg kriolipolizy to skuteczna metoda bezinwazyjnego modelowania ciała, która powstała w USA na początku XXI w. i do powszechnego użytku została wprowadzona stosunkowo niedawno. W Unii Europejskiej funkcjonuje ona od 2009 roku. Na czym polega kriolipoliza? Zabieg kriolipolizy to nic innego jak zamrożenie cząsteczek tłuszczu, co w efekcie prowadzi do ich zniszczenia. Co najważniejsze może powodować redukcję nawet 30-40 procent tkanki tłuszczowej.

Dlaczego kriolipoliza działa? Tłuszcz gromadzący się w tkance podskórnej jest bardzo wrażliwy na zimno, ulega on rozpadowi już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. Pozostałe naczynia krwionośne i narządy znajdujące się w obrębie tkanki podskórnej są jednak odporne na działanie zimna, dlatego zabieg ten jest w pełni bezpieczny. A zniszczone tkanki tłuszczowe ulegają naturalnej metabolizacji i wydaleniu z organizmu.

Kriolipoliza – dla kogo jest wskazana?

Zabieg kriolipolizy wskazany jest dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej z określonych rejonów ciała, takich jak np. brzuch, pośladki, ramiona, uda, czy twarz. W takiej sytuacji jest ona najbardziej skuteczna. Przy czym warto nadmienić, że kriolipoliza wpływa pozytywnie na skórę również pod kątem redukcji cellulitu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są przede wszystkim pacjenci z chorobami wątroby, niskim ciśnieniem, starsze osoby, które chorują na cukrzycę, kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby chorujące na krioglobulinemię, hipoproteinemię i chorobę Raynauda. Zabiegu nie przeprowadza się także na dzieciach.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg miejscowy, który przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnego urządzenia Zeltiq, które zamraża tkankę tłuszczową. Wykonywany jest on w kilku seriach, poprzez przyłożenie aplikatora próżniowego do danego miejsca. Zasysa on fałd skóry do komory wypełnionej płytkami chłodzącymi. Kriolipolizę można wykonać jednorazowo maksymalnie na trzech partiach ciała.

Efekty kriolipolizy nie są widoczne od razu po zabiegu. Należy poczekać na nie około 3-4 tygodni. Czasami jednak trzeba na poczekać jeszcze dłużej, nawet do kilku miesięcy. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak sprawnie funkcjonuje nasza wątroba.

Po zabiegu w miejscu zasysania skóry mogą wystąpić obrzęki i zaczerwienienia, jednak nie są one groźne. Sama metoda jest bezbolesna. Zabieg kriolipolizy może trwać od 45 do 60 minut. Metoda ta cieszy się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale także dlatego, że jest bezpieczna i bezinwazyjna, a tym samym nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji.

Partnerem materiału jest Medistica Medycyna + Piękno – klinika medycyny estetycznej – kriolipoliza Kraków.

Dodaj komentarz