piątek, 22 września

Łupież tłusty – jak pozbyć się z głowy wstydliwego problemu?

choroba

Choroby skóry potrafią wywołać sporo dyskomfortu, a wiele z nich jest ciężkich do zakrycia i bywa niezwykle krępująca. O ile zimą, większość miejsc na ciele można zakryć i nie stresować się reakcją otoczenia, tak latem, większość objawów niestety ciężko schować pod długim rękawem, czy spodniami po same kostki. Wyjątkowo wstydliwe są choroby dotyczące skóry głowy, a jedną z najpopularniejszych z nich jest łupież.

Są różne odmiany łupieżu i wiele czynników, które wpływają na jego powstawanie. Niezależnie od przyczyny, objawy zawsze są widoczne i trudne do ukrycia. Wyjątkowo krępujący jest łupież tłusty, dlatego bardzo ważne jest szybkie podjęcie leczenia. Jeśli skóra na Twojej głowie zaczęła się łuszczyć, na ramionach dostrzegasz fragmenty martwego naskórka, a włosy nawet po umyciu wyglądają na przetłuszczone, to znak, że łupież jest już w zaawansowanym stadium. Zacznij działać, zanim do objawów dołączy wypadanie włosów i olbrzymi dyskomfort, w postaci uporczywego swędzenia skóry głowy.

Co wywołuje nadmierne łuszczenie się skóry głowy?

Łupież tłusty jest bardzo popularną chorobą, która dotyczy osób w przeróżnym wieku. Odpowiednie leczenie może przynieść szybkie efekty, musisz jednak wiedzieć, co go wywołuje i jak z tym skutecznie walczyć.

Tę chorobę skóry głowy, wywołuje drożdżak, który naturalnie występuje na naszej skórze. Niestety w sprzyjających mu warunkach, jego namnażanie wzrasta i wywołuje stan chorobowy. Grzyb ten żywi się trójglicerydami, które są obecne na skórze, przez co na głowie wydzielają się problematyczne kwasy tłuszczowe.

Jeśli masz problem z nawracającym łuszczeniem się skóry głowy, warto zmienić niektóre z dotychczasowych nawyków. Nadużywanie środków do stylizacji, jak lakier do włosów czy żele usztywniające, może mocno potęgować problem. Szkodliwe jest też używanie zbyt agresywnie działających na skórę, szamponów, peelingów oraz farb do włosów. Pamiętaj też, o bardzo dokładnym spłukiwaniu produktów używanych podczas mycia głowy.

Miej z głowy problem z łupieżem!

Łupież tłusty lubi nawracać, dlatego najważniejszą rzeczą w tej nierównej walce, jest profilaktyka. Zanim jednak zaczniesz zapobiegać tej chorobie, musisz pozbyć się istniejącego problemu. Ten rodzaj łupieżu wymaga leczenia środkami o działaniu przeciwgrzybiczym. Szampony z odpowiednią substancją aktywną, kupisz w każdej aptece, zarówno w formie jednorazowych saszetek, jak i butelek o większej pojemności. Ważne jest, żeby leczniczego szamponu nie zmywać po kilku sekundach, ale pozostawić na skórze głowy na kilka minut. Zwiększy to skuteczność substancji czynnej, a regularnie stosowany produkt, może zwalczyć problem i odbudować prawidłową mikroflorę skóry głowy.

Jeśli, mimo stosowania specjalnych produktów, problem wciąż narasta, najbezpieczniej będzie skonsultować się z dermatologiem. Możesz udać się też do specjalisty trychologa, który zajmuje się konkretnie chorobami skóry głowy i problemami dotyczącymi włosów.

Dodaj komentarz