wtorek, 9 sierpnia

Mata do jogi – jaki model wybrać?

joga

Już pd lat joga w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Ćwiczą zarówno panie, jak i panowie i to niezależnie od wieku. Jednym z elementów, który jest niezbędny do jogi, jest odpowiednia mata. Każdy pasjonat jogi przyzna, że jej wybór nie może być przypadkowy. Na rynku dostępne są różne modele takich mat. Warto jednak zauważyć, że sporą popularnością cieszą się maty marki Bodhi Yoga. Dlaczego to dobry wybór?

Najważniejszy jest komfort

Jak wspomniano, wybór mat do jogi jest bardzo szeroki. Nie może zatem dziwić, że wiele osób ma niemały problem z jej wyborem. Ważne jest tu przede wszystkim to, aby mata dopasowana była do indywidualnych potrzeb i zapewniała odpowiedni komfort. Warunki te idealnie spełniają maty wspomnianej już marki Bodhi Yoga, które cechują się wysoką jakością, a do tego oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto tu podkreślić, że w ofercie tej marki znajdują się uniwersalne maty, które są świetną propozycją dla osób początkujących. Dużą zaletą tych mat jest ich indywidualna konstrukcja. Dzięki temu mogą być wykorzystywane zarówno do jogi statycznej, jak i dynamicznej.

Materiał wykonania

Maty do jogi marki Bodhi Yoga, takie jak np. https://yogabazar.pl/pol_m_Mata-do-jogi_wedlug-marek_Maty-do-jogi-Bodhi-Yoga-397.html charakteryzują się również materiałem, z którego są wykonane. Jest to bowiem wytrzymały materiał, jakim jest PCV. Oznacza to, że maty tej marki cechują się niezwykłą trwałością i odpornością na ścieranie. Ma to oczywiście szczególne znaczenie podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń. Nawet po bardzo długim okresie użytkowania na mecie widoczne mogą być jedynie delikatne ślady.

Mata dopasowana do indywidualnych potrzeb

Mata do jogi zawsze dopasowana powinna być do indywidualnych potrzeb i możliwości. W przypadku produktów marki Bodhi Yoga nie ma problemu z doborem takiej maty. Marka oferuje bowiem wiele ich rodzajów. Jednym z nich jest mata kauczukowa. Jest antypoślizgowa i cechuje się znakomitą amortyzacją. Produktem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest mata Phoenix. Oprócz tego, że wykonana jest z wysokiej jakości kauczuku, to dodatkowo pokryta jest warstwą poliuretanu. Takie rozwiązanie sprawia, że mata cechuje się znakomitą przyczepnością do podłoża w każdych warunkach. Nawet nadmiar wilgoci czy potu nie zmniejsza jej właściwości pod tym względem. Warto na koniec dodać, że wszystkie maty do jogi marki Bodhi Yoga przeszły odpowiednie testy i posiadają certyfikaty jakości. Pozwala to mieć pewność co do tego, że jeśli taką matę się zakupi, to na pewno będzie się z takiego zakupu zadowolonym. Samo zakupu warto dokonać w dobrym i sprawdzonym sklepie z akcesoriami do jogi.

Dodaj komentarz