niedziela, 27 listopada

Jakie ozdoby przygotować na Halloween?

halloween

To wyjątkowy rodzaj święta, który ma swoich zwolenników i przeciwników. W Halloween chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i kontakt towarzyski, dlatego warto dla dobra dzieci wciągnąć się w szaleństwo przebieranek i zaopatrzyć w nietypowe ozdoby. Jeżeli chcesz się dobrze przygotować do Halloween, koniecznie zadbaj o dekoracje.

Możesz wcześniej włączyć do zabawy dzieci, zabierając je na dyniową farmę, w poszukiwaniu wyjątkowych okazów na to święto. Miło spędzicie czas, doświadczycie atrakcji i przygotujecie najważniejszą ozdobę na tę okoliczność – królową dynię. Możesz też zamówić gotowe ozdoby na Halloween, by zrobić dzieciom niespodziankę nietypowym wystrojem domu oraz tematycznym przyjęciem.

Akcesoria, które przygotują dom na Halloween

Balony w kształcie dyni, duszków czy czarnych kotów to podstawowe ozdoby na Halloween, które wprowadzą gości w atmosferę tego wieczoru. Ciekawie się prezentują żelowe naklejki na szybach, banery i sztuczne pajęczyny, które możesz rozwiesić w kątach i przy drzwiach. Na szafkach poustawiaj świecące, gumowe duszki, a pod sufitem zawieś papierowe postacie, np. smoki lub czarownice na miotle. Nie może zabraknąć czarnych peleryn, magicznych różdżek i świecący opasek na głowę. Koniecznie przygotuj świece, lampiony i lampki typu cotton-balls w odpowiednim kolorze i kształcie.

Nakrycia stołu podkreślające wyjątkowość święta

Możesz zakupić specjalny obrus w dekoracyjne printy czarnych kotów lub dyń. Upiecz z dziećmi dyniowe babeczki i powbijaj w nie wcześniej zakupione toppery symbolizujące to święto. Postaw na rewelacyjne serwetki w kształcie duszków oraz specjalne mieszadełka i słomki do napojów. W ofercie wielu sklepów z dekoracjami dostaniesz także talerzyki w kształcie nietoperzy lub dyń. Stół możesz posypać konfetti i rozmieścić na nim specjalne dekoracje w formie łańcuchów, szczęk lub czaszek. Nd blatem zawieść kolorowe zawieszki, np. w kształcie gałek ocznych.

Torebki na słodycze i inne przekąski

Słodycze to must have tego specjalnego wieczoru! Nie zapomnij o nich, jeśli chcesz przeżyć to święto bez figli i psikusa. Przygotuj większą ilość, w postaci lubianej przez najmłodszych mieszanki i popakuj do wcześniej przygotowanych torebek z papieru lub ozdobnego kartonu. Mogą to być także małe wiaderka lub torebki foliowe w kształcie ręki kościotrupa.

Wszystkie ozdoby na Halloween mają przede wszystkim podkreślać wyjątkowość święta i zachęcać do wspólnej zabawy. Dzieci lubią, kiedy coś się dzieje, dlatego pokaż im, jak przystrajać dom i jak się dobrze przygotować do tego wydarzenia!

Dodaj komentarz