wtorek, 21 września

Odchudzające zabiegi kosmetyczne – gdy dieta i ćwiczenia to za mało

Czasami, mimo diety i ćwiczeń, osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest trudne. Pewne partie ciała, np. biodra, uda, pośladki, brzuch, bywają oporne w modelowaniu, nawet w przypadku intensywnych treningów. Wówczas pomocne okazują się zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne. Dzięki nowoczesnej technologii można usunąć nadmiar tłuszczu z tych obszarów ciała, dla których zwykła aktywność fizyczna okazała się niewystarczająca. Wizyta w profesjonalnym gabinecie pozwoli zapomnieć o boczkach i podobnych niedoskonałościach sylwetki.

Nowoczesne i skuteczne sposoby na szczupłą sylwetkę

Dość popularnym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Ten zabieg polega na wymrożeniu i uszkodzeniu komórek lipidowych, które później są w bezpieczny sposób usuwane z organizmu. Naturalny metabolizm organizmu pozbędzie się martwych tkanek. Inne komórki, np. mięśniowe czy nerwowe, nie zostaną naruszone w trakcie wizyty u kosmetyczki, co stanowi dodatkowy atut kuracji. W przypadku zabiegu, jakim jest kriolipoliza efekty są widoczne po kilku tygodniach, jednak warto tyle poczekać. Warstwa tłuszczu zostaje pomniejszona o około 40%, co przekłada się na szczupły i zdrowy wygląd brzucha, ud, pleców, ramion i innych części ciała, wrażliwych na gromadzenie się tkanki lipidowej. Zabieg cieszy się wyjątkową skutecznością i bezpieczeństwem. Jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Po wykonaniu kriolipolizy można normalnie funkcjonować, bez konieczności brania urlopu i odbywania rekonwalescencji.

Skuteczny sposób na otyłość i cellulit

Coraz bardziej popularna staje się redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej. Zabieg polega na całkowitym usunięciu komórek lipidowych za pomocą specjalnych zastrzyków. Substancje zawarte w tych preparatach rozbijają nadmiar komórek i usuwają je z organizmu, poprzez wątrobę i nerki. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki. Fałdy tłuszczu, które dotychczas były oporne na ćwiczenia fizyczne, po zabiegu stopniowo znikają. Z pomocą mezoterapii można również pozbyć się cellulitu, który często gromadzi się na udach. Po upływie trzech tygodni widoczne są pierwsze efekty. W celu osiągnięcia wymarzonej sylwetki należy poddać się serii takich zabiegów. Wówczas można cieszyć się szczupłą talią bez boczków i fałd tłuszczu na brzuchu, udach czy plecach. Przez kilka dni po zabiegu należy jednak unikać sauny i wizyt na basenie oraz stosować się do innych zaleceń specjalisty.

O podobnych kwestiach przeczytasz również tu: Trudna walka ze „skórką pomarańczową”, czyli o sposobach na cellulit

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym to skuteczny sposób na szczupłą sylwetkę i piękny wygląd. Są one bezpieczne, natomiast ryzyko powikłań – niewielkie. Na efekty trzeba nieco poczekać, ale gdy już się pojawią, utrzymują się przez wiele miesięcy. Zabiegi odchudzające i modelujące sylwetkę są trwałe i cieszą się dużą popularnością. Warto jednak skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się terapii. Niektóre choroby i schorzenia, a także okres ciąży i karmienia piersią wykluczają możliwość przeprowadzenia kriolipolizy czy mezoterapii igłowej. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można w szybki sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ma charakter „działania wspomagającego”. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się zdrowym, szczupłym ciałem, nie możemy taką kuracją zastąpić aktywności fizycznej, zbilansowanej diety czy ogólnie zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz