poniedziałek, 11 grudnia

Słoiki ozdobne – pomysły na aranżacje

modne aranzacje

Szkło to ponadczasowy element dekoracyjny, który zachwyca prostotą i uniwersalnością. Słoiki ozdobne znalazły zastosowanie na przyjęciach, jako naczynie na słodkości. Słoiki z powodzeniem zastępują wazony, szklane patery, ale też można z nich robić ukwiecone dekoracje stołów i parapetów.

Elegancka oprawa przyjęcia, czyli szkło w roli głównej

Szklane misy, patery i słoje ozdobne bardzo dobrze wyglądają na stołach. Za pomocą szkła tworzy się klasyczne i nowoczesne aranżacje. To nader uniwersalny materiał, który pomoże wyeksponować jedzenie, ale też posłuży jako świecznik, wazon na kwiaty lub inne dekoracje przyciągające spojrzenia. Naczynia z pokrywą znakomicie chronią żywność przed wysuszeniem oraz przed owadami, dlatego często ozdabia się nimi stoły na urodzinowych lub weselnych przyjęciach plenerowych.

Szkło bardzo dobrze wygląda w towarzystwie naturalnych materiałów, takich jak len, bawełna, drewno. Z tego względu często szklane patery goszczą na stołach weselnych podczas przyjęć urządzanych w plenerze. Duży wybór kształtów i wielkości słoików ozdobnych i pojemników pozwoli stworzyć nawet najbardziej oryginalną oprawę przyjęcia.

Słoiki to nieodłączony element w butikach oraz candy barach. To bardzo atrakcyjny sposób częstowania gości słodkościami lub owocami. Do słoików ozdobnych wsypuje się cukierki, słodkie pianki, ciasteczka lub owoce. Słoik jest również wspaniałym pomysłem na prezent na święta. Wystarczy obwiązać go wstążką i wypełnić świątecznymi pierniczkami.

Dekoracyjne szkło do mieszkania i restauracji

Ozdoby w szkle prezentują się znakomicie również, jeśli leżą na półkach, parapetach lub ladach sklepowych. Do środka słoików można włożyć szyszki, dekoracyjne kamyki, a nawet żywe lub sztuczne rośliny. Ogrody w szkle przyciągają spojrzenia, a same słoiki ozdobne zapewniają roślinom idealny mikroklimat do wzrostu.

Duże słoiki ozdobne wypełnia się odpowiednią ziemią kwiatową – w przypadku roślin żywych, lub piaskiem i kamieniami, jeśli tworzy się kompozycje z roślin sztucznych. Las w szkle może stać się wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Warto wybierać miniaturowe gatunki roślin, które dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Słoiczki ozdobne o w różnym rozmiarze i kształcie są znakomitym naczyniem do stworzenia wyjątkowego świecznika. Do szklanego naczynia wystarczy włożyć ulubioną świecę, a całość można udekorować dodatkowymi lampkami dekoracyjnymi. W szerokich słojach zjawiskowo wyglądają pływające świece. Wystarczy wlać wodę z barwnikiem i umieścić w środku dryfujące świece.

Dodaj komentarz