wtorek, 21 września

Świeca do chrztu – jakie jest jej znaczenie?

Chrzest święty to bardzo ważny dzień w życiu maluszka i jego najbliższych. Jest to pierwsza tak ważna uroczystość o charakterze duchowym w życiu dziecka. To właśnie podczas chrztu świętego dziecko zostaje włączone do społeczności Kościoła i staje się dzieckiem Bożym. To wyjątkowe święto posiada również swoją szczególna oprawę i symbole. Jednym z ważnych symboli chrztu świętego jest świeca chrzcielna.

Świeca do chrztu – symbolika

Świeca chrzcielna stanowi bardzo ważny element sakramentu chrztu świętego. Dlaczego? Ogień symbolizuje wiarę, oświecenie i odrodzenie. Natomiast sam gest zapalenia świecy oznacza wejście dziecka w życie duchowe i przyłączenie go do wspólnoty wyznaniowej. Zapalenie świecy symbolizuje, więc zapalenie wewnętrznej wiary. Zadaniem rodziców i rodziców chrzestnych jest nieustanne podtrzymywanie i podsycanie tej wiary. Warto również dodać, że świeca do chrztu zapalana jest przez ojca chrzestnego od paschału. Paschał to z kolei symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Świeca do chrztu może zostać wykorzystana także podczas sakramentu I komunii świętej. Należy, więc wybrać ją z dużą starannością i dbać o to, aby była przechowywana w należyty sposób.

Świeca do chrztu

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu świecy do chrztu i gdzie warto ją nabyć?

Kto powinien zakupić świece do chrztu? Zgodnie z tradycją świecę do chrztu kupuje ojciec chrzestny, ale pamiętajmy, że zależy to od indywidualnych ustaleń. Często zdarza się też tak, że to rodzice dokonują tego zakupu. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli świec. Oferta jest niezwykle szeroka i zróżnicowana. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu świecy? Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim estetykę i kolorystykę świecy. Wiele osób decyduje się na świecę w neutralnym białym kolorze, która posiada delikatne, uniwersalne srebrne lub złote zdobienia. Inni wolą, aby świeca była ozdobiona różowymi koronkami i wstążeczkami – jest to wówczas wersja dla dziewczynek lub aby posiadała akcenty w kolorze niebieskim, który dedykowany jest dla chłopców. Bardzo ważnym elementem świecy jest także okapnik, który stanowi doskonałą ochronę przed kapiącym woskiem.

Warto również podkreślić, że ze względu na możliwość ponownego wykorzystania wiele osób preferuje klasyczne model, które sprawdzą się także później podczas I komunii świętej. Jeżeli szukamy idealnej świecy na chrzest, która będzie odznaczała się wysoka jakością i ponadto będzie piękna i elegancka to z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Balumi. To właśnie tu odnajdziemy klasyczne i gustowne świece do chrztu, które zostały ozdobione w niezwykle subtelny sposób. Świece przybrane bawełnianymi koronkami i delikatnymi wstążeczkami prezentują się naprawdę pięknie. Warto również podkreślić, że do każdej dostępnej tu świecy dołączona zostaje ręcznie wykonana ozdobna profitka. Taka świeca to idealna pamiątka tego jakże ważnego dnia. Jeżeli zatem zależy nam na właściwej oprawie chrztu świętego zadbajmy o zakup odpowiedniej świecy do chrztu.

Dodaj komentarz