poniedziałek, 6 grudnia

Winietki ślubne inne niż wszystkie — czym zaskoczyć gości na stołach?

winietki slubneKorzystanie z winietek ślubnych to świetny sposób na organizację ślubnego stołu. W dzisiejszych czasach są one w zasadzie obowiązkowym elementem wesela. Szukasz wyjątkowych winietek, które zaskoczą gości? Zebraliśmy kilka pomysłów na nietypowe warianty, które z pewnością będą dla nich ciekawą odmianą.

Organizacja wesela wymaga koordynacji wielu aspektów. Rozmieszczenie gości przy stołach jest jednym z najważniejszych. Od tego, w jaki sposób usadzimy gości, w dużej mierze zależy atmosfera panująca na weselu. Dlatego warto dokładnie przeanalizować układ stołów i przyporządkowanie miejsc gościom. Na pewno nie należy za to z tego rezygnować, pozostawiając uczestnikom uroczystości wolną rękę – to gotowa recepta na chaos!

Gdy już masz gotowy plan, czas na jego realizację. Pomogą w tym winietki ślubne, które wskażą gościom przyporządkowane im miejsca. Pamiętaj jednak, że to nie wszystko. Koniec końców, winietek goście nie dostrzegą z daleka, a młoda para nie jest w stanie odprowadzać każdego na swoje miejsce. Dlatego warto umieścić w kilku miejscach widoczną „ściągawkę” – duży plan stołów, z którego uczestnicy uroczystości będą mogli skorzystać, aby znaleźć swoją sekcję. Dzięki temu na sali nie powstanie zamieszanie.

Winietki weselne warto dopasować do planu pod kątem stylistyki. W ofercie niektórych marek ślubnych, jak na przykład polska firma artMA, kupisz gotowe zestawy, dzięki którym zachowasz maksymalną spójność estetyczną – https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/winietki-weselne/.

Winietka ślubna – jaki format może przybrać?

Na rynku znajdziesz trzy typy tradycyjnych winietek weselnych. Pierwszy, najpopularniejszy wariant to składane kartoniki, które możesz postawić na stole. Kolejnym są winietki na szpilce do wbicia. Możesz umieścić je na przykład w pralinkach czy jakichkolwiek innych dodatkach, które pojawią się na ślubnym stole. Trzecim, zyskującym coraz większą popularność typem winietek są przypinki, które stanowią ciekawą alternatywę dla wariantów nieużytkowych. Goście mogą zabrać je ze sobą do domu lub przypiąć do stroju podczas wesela. To świetne rozwiązanie w przypadku uroczystości, na których jest dużo nieznających się nawzajem gości. Przypinki z imionami będą dla nich świetnym sposobem na przełamanie pierwszych lodów.

Na rynku znajdziesz różne modele winietek, idące w parze z najpopularniejszymi obecnie trendami ślubnymi. Ogromną popularnością cieszą się na przykład winietki ślubne rustykalne, stanowiące przeciwieństwo modeli glamour – drukowane na chropowatym papierze o naturalnej barwie, z motywami kwiatowymi i dekoracjami wykonanymi na przykład ze słomy czy innych biodegradowalnych materiałów.

Oryginalne winietki ślubne – na co się zdecydować?

Chcesz zaskoczyć swoich gości? Stwórz własne winietki ślubne na stół z niespodzianką! Goście z pewnością dołączone do nich drobne prezenty. Możesz na przykład wykorzystać winietki na szpilce, dołączając do nich ciasteczko z wróżbą. To ciekawa alternatywa dla często wykorzystywanych pralinek.

Możesz również dołączyć do winietek woreczki z organdyny wypełnione słodkościami. Popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza na weselach rustykalnych, jest też wręczenie zestawu nalewek czy miodów.

Jak właściwie wypisać winietki ślubne?

W przypadku winietek niezwykle ważna jest czytelność. Goście muszą być w stanie właściwie rozczytać umieszczone na nich imiona i nazwiska. Warto więc wydrukować winietki, zamiast wypisywać je ręcznie. Wybierz czytelny font, niekoniecznie bardzo ozdobny i imitujące kaligrafię – te często bywają trudne do rozszyfrowania, mimo że robią wrażenie.

Dodaj komentarz