poniedziałek, 6 grudnia

Aktywność fizyczna a suplementacja

trening i suplementyAktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w naszej codzienności. Obok tego, co znajduje się na naszych talerzach warto pokłonić się nad nią bardzo mocno, aby móc cieszyć się długo dobrą kondycją i zapobiegać pojawianiu się wielu groźnych chorób, w tym między innymi cywilizacyjnych. Powiedzenie, że ruch to zdrowie jest więc jak najbardziej zasadne. Jaki wpływ na organizm ma aktywność fizyczna i w jaki sposób można wykorzystać suplementację? Podpowiadamy.

Wpływ aktywności na organizm

Aktywność fizyczna niesie ze sobą całą listę dobrodziejstw. W zasadzie zdecydowanie łatwiej jest powiedzieć to, czego należy w niej unikać, niż wymienić zalety tego, że wprowadzimy ciało w ruch. Nie ma przy tym znaczenia czy w grę wchodzi intensywny bieg czy tylko lekki trucht, intensywny trening na siłowni, albo też zwykły spacer.

Wśród dobrodziejstw ruszania się warto wymienić chociażby zdecydowanie lepsze ukrwienie mózgu. To z kolei mocno wpływa na polepszenie koncentracji, jak również zdecydowanie usprawnienie procesów intelektualnych.

Kolejnym plusem jest solidny zastrzyk endorfin, który mocno przekłada się na jakość naszego samopoczucia wpływając pozytywnie na układ nerwowy. To także redukcja stresu oraz lepszy sen. Ruch jest również niezbędny do pobudzenia naszego układu immunologicznego, co przekłada się z kolei na odporność.

Suplementy w sporcie

Suplementacja dla sportowców to ostatnio bardzo głośny temat i nie bez powodu. Przyczynia się ona nie tylko do utrzymania ładnej sylwetki, ale sięganie po dobrej klasy suplementy sprzyja również utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji. Takich warto szukać na przykład w sprawdzonych aptekach internetowych, takich jak https://www.nowafarmacja.pl/sport. Oprócz tego, że mamy w niej do wyboru bardzo dużo suplementów, są sięgając po nie mamy pewność, że są one dobrej klasy i bezpieczne dla zdrowia.

Suplementy mogą wspomagać zdrową i zbilansowaną dietę, bez której żadna osoba aktywna fizycznie nie może się obejść. Powiedzenie, że jest się tym, co się je jest naprawdę bardzo trafne. Odpowiednia ilość witamin i minerałów, to klucz do sukcesu w postaci dobrej kondycji, pięknego wyglądu oraz dobrego stanu naszego organizmu.

O jakich witaminach mówimy biorąc pod uwagę aktywne osoby? Warto pamiętać o tych z grupy B. Nie bez znaczenia pozostaje także witamina E. Pomocny jest również sód, potas oraz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kości – kolagen. Bardzo istotną kwestią jest także ich odpowiednia ilość. To jest już jednak mocno indywidualna kwestia.

Dodaj komentarz