środa, 19 maja

Aranżacje łazienek w naturalnym stylu

Łazienka to jedno z pomieszczeń, którego aranżacja powinna być przemyślana w każdym calu. Wykończenie łazienki w oparciu o wysokiej jakości materiały, funkcjonalną armaturę czy stylowe meble to inwestycja długoterminowa, dlatego przy jej projektowaniu warto kierować się względami praktycznymi, jednak nie zapominając o jej nowoczesnym designie. W ostatnich miesiącach widać duże zainteresowanie łazienkami w naturalnym stylu, które są niezwykle uniwersalne, ale jednocześnie są prawdziwą ucztą dla zmysłów. Zatem jak urządzić nowoczesną łazienkę w naturalnym stylu?

Stylowa łazienka: tylko naturalne materiały

Dla wielu miłośników nowoczesnej architektury wnętrz niezwykle ważny jest ponadczasowy charakter łazienki, który jednocześnie „ma papiery” na pomieszczenie sprzyjające relaksowi. Te wszystkie warunki spełniają materiały pochodzenia naturalnego, które w ostatnich miesiącach biją rekordy popularności. Umiejętnie zestawione drewno, bambus, kamień czy szkło tworzą harmonijną całość, która ma szansę przetrwać w gąszczu nadciągających nowych trendów w aranżacji łazienek. Inspiracje czerpane prosto z natury nadają łazienkom klasycznego charakteru, ale i wprowadzają do nich nowoczesność w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Stylowa łazienka: ponadczasowe drewno

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić funkcjonalną łazienkę wyposażoną w drewniane lub materiały wykończeniowe. Podobne zabiegi nie są dzisiaj już żadnym zaskoczeniem, a nowoczesne technologie stosowane przez najlepszych producentów wyposażenia łazienkowego umożliwiają jego bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie pomimo ciągłej ekspozycji na zmienne temperatury czy wilgoć. Drewno świetnie prezentuje się zarówno w klasycznych aranżacjach łazienki, jak i tych w bardziej nowoczesnych, przełamując surowość bieli czy szarości najczęściej spotykanych w łazienkach.

Stylowa łazienka: artystyczne wariacje

Wiele osób przygotowujących się do remontu łazienki stawia w pierwszej kolejności na klasyczne rozwiązania – jednolite płytki czy proste formy mebli łazienkowych są spotykane w milionach polskich łazienek. Jednak nie trzeba bać się bardziej odważnych wzorów czy kolorów, zwłaszcza gdy ostatecznie decydujemy się na łazienkę w naturalnym stylu. Motywy roślinne czy kwiatowe dodają łazience przytulnego charakteru, którego w minimalistycznych wnętrzach często brakuje. Nieco zapomniane już ozdobne mozaiki czy wodoodporne fototapety stworzą niepowtarzalny klimat w łazience, z której korzystanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Stylowa łazienka: bambusowe i wiklinowe dodatki

Aranżując nowoczesną i funkcjonalną łazienkę nie można zapominać o tak ważnych elementach wystroju jak dekoracje i akcesoria. Na rynku można znaleźć coraz więcej dodatków wykonanych z ekologicznych materiałów takich jak bambus czy wiklina. Są one świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy ograniczyć w mieszkaniu obecność plastiku czy innych sztucznych tworzyw, które nie zawsze są zgodne z naszą koncepcją aranżacyjną. Kosz na pranie czy pojemniki do przechowywania z bambusa to absolutny „must have” w tegorocznych trendach wnętrzarskich, a można przypuszczać, że ich popularność tak szybko nie przeminie.

Dodaj komentarz