czwartek, 21 października

Czy warto zdecydować się na zakup czytnika Kindle?

Osoby, które lubią czytać książki powinny rozważyć kupno czytnika i etui kindle. Kupowanie książek wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca na ich przechowywanie. Nie wszyscy mają w domach czy mieszkaniach przestrzeń na domową bibliotekę. Kiedy nie mamy już wolnych półek na kolejne pozycje warto przemyśleć zakup czytnika Kindle. Jest idealny, gdyż zajmuje niewiele miejsca i z powodzeniem można zaczytywać się w kolejnych powieściach.

Zakup czytnika ebooków i etui Kindle

Posiadanie własnego czytnika ebooków sprawia, że problem kupowania i sprzedawania książek już nas nie dotyczy bądź chodzenie do biblioteki i odczuwanie presji związanej z czasem wypożyczenia. Kupując czytnik i zarazem etui Kindle problem ten znika. Poza tym nie każda publiczna biblioteka jest tak dobrze wyposażona i nie zawsze znajdują się w niej egzemplarze, na które mamy ochotę poświęcić swój wolny czas. Sprzedawanie książek również nie jest czymś przyjemnym, ponieważ jest to bardzo czasochłonne zajęcie, a ponadto nie jest przyjemne pozbywanie się własnych ulubionych perełek. Wówczas najlepszym rozwiązaniem na te wszystkie trudności jest zakup czytnika kindle.

Czytnik kindle

Lepszy czytnik czy zwyczajny tablet?

Tak naprawdę różnica między tymi dwoma urządzeniami jest ogromna. Służą one do dwóch odrębnych celów. Tablet jest urządzeniem wielofunkcyjnym, na którym jest możliwość przeglądania internetu, pracowania, oglądania różnych nagrań video, a także służy do czytania. Czytnik jest urządzeniem jednofunkcyjnym, służy tylko i wyłącznie do czytania elektronicznych wersji książek. Jest wyposażony w profesjonalny wyświetlacz e-ink, który tworzy wrażenie tradycyjnej książki, ponieważ nie odbija światła jak ma to miejsce podczas korzystania z tabletu czy telefonu. Dzięki temu rozwiązaniu czytanie na słońcu jest możliwe, nie męczy tak wzroku jak dzieje się to w przypadku innych urządzeń elektronicznych. Jeśli zastanawiamy się, które urządzenie do czytania zdecydowanie lepiej postawić na czytnik ebooków.

Jaki model czytnika najlepiej zakupić?

Na rynku znajdują się różne modele czytników. Pojawiają się pocketbooki, inkBooki czy najbardziej popularny Kindle. Ten ostatni jest najczęściej polecany wśród różnych rankingów, ze względu na posiadane parametry, wygląd i funkcjonalność. Można je kupić w stacjonarnych sklepach z urządzeniami rtv i agd oraz w sklepach internetowych, np. w słynnym Amazonie. To co wyróżnia czytnik Kindle to wyświetlacz e-ink, który sprawia wrażenie prawdziwego papieru i dodatkowo chroni wzrok. Czytnik ma również opcję podświetlenia oraz ładny i niezwykle prosty interfejs. Czytniki tej marki mają dotykowy ekran, możliwość podłączenia z siecią wifi, dzięki czemu bezpośrednio można na niego pobierać wybrane książki oraz pozwala na przesłanie pozycji za pomocą kabla usb, który jednocześnie pełni funkcję ładowarki. Bateria tego typu urządzeń trzyma bardzo długo, nawet do 4 tygodni. Czytnik Kindle obsługuje takie formaty tekstu jak: pdf, mobi, txt, html, doc, docx, prc, azw oraz azw3.

Dodaj komentarz