wtorek, 9 sierpnia

Jak dbać o skórę latem?

Lato jest zdecydowanie najprzyjemniejszą porą roku. Dłuższy dzień, ciepłe wieczory i dzień pełen słońca. Lato jest jednak wymagające pod względem dbania o skórę. Nasze ciało jest bardziej odkryte i wtedy mogą uwidocznić się pewne jej mankamenty. Jak zatem dbać skórę by była zdrowa i jednocześnie zdrowa?

Pielęgnacja

O skórę powinnyśmy dbać cały rok. Zdecydowanie zima i lato są takimi miesiącami, gdy jej pielęgnacja jest bardziej wymagająca niż w ciągu innych miesięcy. O nawilżenie skóry powinnyśmy dbać cały rok, jednak zimą i latem ta pielęgnacja powinna być solidniejsza. Kremy z filtrami UV powinny być używane przez cały rok, ale latem musimy szczególnie o to zadbać. Promienie UV odpowiedzialne są za większość zmian dotyczących starzenia się skóry i zmian nowotworowych. Zatem codziennie należy krem z filtrem rano nakładać, aby nie narażać się na takie procesy. Latem podstawą pielęgnacji jest odpowiednie nawilżanie skóry. Mocne słońce powoduje przesuszenie skóry. Kosmetyki, które powinny znaleźć się w naszej łazience, powinny mieć dużą zawartość kwasu hialuronowego, elastyny, kolagenu i fosfolipidy. Kosmetyki z takim składem nie tylko nawilżają skórę, ale i zapobiegają zmarszczkom.

Dopasowanie zabiegu do pory roku

Przygotowania skóry do lata powinnaś zacząć tak naprawdę już wczesną jesienią. Słońce jest wtedy niżej, więc tak nie grzeje i jest niższa temperatura. Wart wtedy zasięgnąć rady doświadczonego kosmetologa, by dobrał odpowiednie zabiegi przystosowane do twojej skóry. Pamiętaj, że każda skóra jest inna i potrzebuje innych kosmetyków. Kosmetolog dobierze odpowiedni rodzaj kosmetyków, by nie obciążyć skóry. Latem twoja skóra wymaga systematycznej i wzmożonej pielęgnacji.

Na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji

Ważnym elementem pielęgnacji jest złuszczanie naskórka. Żaden krem czy serum nie będzie w odpowiedni sposób działał jeżeli zablokuje go martwy naskórek na twojej skórze. Dzięki odpowiedniemu złuszczeniu, kosmetyki, których użyjesz, z całą pewnością będą lepiej działały.

Codzienna pielęgnacja

W odpowiedniej formie pielęgnacji ważna jest rutyna. Skóra musi być dobrze oczyszczona przed następnymi krokami pielęgnacji. Ważne też, by systematycznie dbać o skórę. Wyjeżdżając na urlop bądź na weekend również musisz pamiętać o ochronie swojej skóry odpowiednimi kosmetykami, dobranymi przez kosmetologa. Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest uzupełnieniem wizyt i pielęgnacji tej w gabinecie kosmetycznym, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja również po zabiegach gabinetowych. Obie te sfery stworzą satysfakcjonujący nas efekt. Te i inne porady znajdziesz na portalu makeuplady.pl.

Jak widzisz, wygląd naszej skóry zależy od naszej systematyczności oraz jakości kosmetyków, jakich używamy na co dzień. Zdecydowanie najważniejsza jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Odpowiedni filtr UV pozwoli na odpowiednią ochronę. Należy pamiętać o filtrach UV na co dzień. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, musimy pamiętać o systematycznej pielęgnacji, by nasze codzienne zmagania przyniosły oczekiwany efekt.

Dodaj komentarz