czwartek, 21 października

Tanie wakacje w Polsce na wyciągnięcie ręki

Wakacje za granicą jeszcze kilkanaście lat temu wcale nie były tak oczywistą sprawą – bilety lotnicze nie należały do najtańszych, podobnie zresztą jak pobyt w nowoczesnych hotelach. W normalnych okolicznościach mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że ruch międzynarodowy ograniczony jest do niezbędnego minimum. Można przypuszczać, że zagraniczny urlop jeszcze przez jakiś czas będzie pozostawał w sferze naszych marzeń, dlatego warto jeszcze bardziej docenić tak zróżnicowany przecież polski krajobraz. Zatem gdzie pojechać na tanie wakacje?

Wakacje w Polsce: cudze chwalicie, swego nie znacie

Polska branża turystyczna jest nieco niedoceniana, zwłaszcza w czasach, kiedy ceny wyjazdów do europejskich kurortów od kilku lat prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Nie znaczy to jednak, że wakacje za granicą zawsze okazują się lepszą alternatywą dla urlopu w okolicznościach polskiej przyrody. W naszym kraju można przyjemnie i aktywnie spędzić swój długo wyczekiwany urlop i nie ucierpieć przy tym finansowo. Ogromnym atutem polskiej turystyki jest zróżnicowanie pod względem geograficznym – mamy do dyspozycji morze, góry oraz zniewalające krainy jezior mazurskich, które rokrocznie przyciągają polskich i zagranicznych turystów żądnych wrażeń.

Na wakacje w Polsce samochodem

Wielkim atutem spędzania rodzinnego urlopu w naszym kraju jest możliwość wygodnego podróżowania własnym samochodem. Coraz bardziej rozbudowana i nowoczesna architektura pozwala przemierzać setki kilometrów, co jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Stosunkowo niewielkie odległości między polskimi miejscowościami turystycznymi sprawiają, że po zaledwie kilku godzinach jazdy samochodem z Warszawy można zameldować się w hotelu nad Bałtykiem lub pod Tatrami. Z uwagi na pandemię koronawirusa, podróż własnym autem wydaje się rozwiązaniem najbezpieczniejszym w perspektywie najbliższych kilku miesięcy.

Wakacje w Polsce: nad morzem

Jako mieszkańcy Polski mamy to szczęście, że dysponujemy całkiem pokaźną linią brzegową liczącą ponad 400 km. Plaże nad Morzem Bałtyckim swoim wyglądem może nie przypominają rajskich wybrzeży Morza Śródziemnego, jednak mają swój wyjątkowy, przytulny klimat. Nadmorska pogoda potrafi być kapryśna, ale przy odrobinie szczęścia można złapać sporą dawkę opalenizny. Nad morzem znajduje się wiele nowoczesnych hoteli all inclusive, ale i kameralnych pensjonatów z widokiem na wybrzeże, w których naładowanie baterii staje się jeszcze łatwiejsze. Nadmorskie miejscowości takie jak Międzyzdroje, Ustronie Morskie, Kołobrzeg czy Darłowo mają do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, które zapewniają odpowiednią dawkę rozrywki w ciepłe, ale i bardziej deszczowe dni.

Wakacje w Polsce: góry

Wypoczynek w górach staje się coraz bardziej atrakcyjny dla polskich turystów pragnących nie tylko porządnie wypocząć, ale i skorzystać z górskich szlaków, których mamy pod dostatkiem. Tatry, Bieszczady, Karpaty – czy trzeba dodawać coś więcej? Polskie góry to prawdziwa gratka dla pasjonatów pieszych wycieczek, które zapewniają ogromną dawkę niezapomnianych widoków. Co więcej, po aktywnie spędzonym dniu można wybrać się na baseny termalne, które należą do jednych z najpopularniejszych w tej części Europy. Wizyta w górach nie może się również obyć bez regionalnych specjałów – skosztowanie tatrzańskich oscypków czy bieszczadzkiej zalewajki to absolutna konieczność.

Dodaj komentarz