niedziela, 23 marca

Terapie łączone w laseroterapii – poznaj zabiegi wspomagające działanie lasera

Laseroterapia to bez wątpienia najprężniej rozwijająca się gałąź medycyny estetycznej. Przy jej pomocy wykonuje się zabiegi odmładzające, przeciwtrądzikowe i wyszczuplające, a także trwałe usuwanie owłosienia, tatuażu i makijażu permanentnego. Terapia laserem to skuteczny sposób na poprawienie kondycji skóry i pozbycie się mankamentów urody. Jej efektywność można jeszcze podnieść, korzystając z dodatkowych zabiegów medycyny estetycznej, wspomagających działanie lasera.

Przygotowanie do laseroterapii

Laserowe odmładzanie twarzy to remedium na zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone naczynka. Aby laseroterapia przyniosła oczekiwane rezultaty, zaleca się odpowiednie przygotowanie skóry, które polega na złuszczeniu martwego naskórka, odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu tkanek. Powinny być to zabiegi mało inwazyjne, niepowodujące podrażnień, niewymagające rekonwalescencji, np.

  • mikrodermabrazja wodna (Hydrafacial lub DermaClear) – oczyszcza warstwę rogową skóry w sposób najmniej inwazyjny – przy pomocy strumienia wody aplikowanego pod odpowiednim ciśnieniem; dodatkowo aplikuje w skórę wybrane serum, zawierające składniki aktywne;
  • peeling kwasami PRX-T33 – powoduje głębokie oczyszczenie i biorewitalizację skóry, bez efektu łuszczenia się naskórka, dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia kwasu trichlorooctowego (TCA), nadtlenku wodoru i kwasu kojowego.

Wzmacnianie działania zabiegów laserowych

Dla wzmocnienia efektów laseroterapii stosuje się zabiegi iniekcyjne. Wstrzyknięcie odpowiednich preparatów wprost do skóry wspomaga regenerację tkanki i dostarcza jej konkretnych substancji, takich jak kwas hialuronowy, antyoksydanty czy inne substancje aktywne. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie łączą laseroterapię z takimi zabiegami, jak:

  • mezoterapia igłowa – zabieg polega na gęstym nakłuwaniu skóry i aplikowaniu wybranych koktajli odżywczych, często na bazie kwasu hialuronowego; regularna mezoterapia igłowa wzmacnia kondycję skóry i spowalnia proces starzenia;
  • stymulatory tkankowe (np. Profhilo, Juvenus, Nucleofill) – są to innowacyjne preparat, których zastosowanie prowadzi do silnej odnowy i biorestrukturyzacji skóry; mogą mieć działanie nawilżające, antyoksydacyjne, liftingujące, dzięki czemu doskonale wzmacniają efekty odmładzania;
  • wypełniacze – są to preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które stosuje się w celu wypełnienia ubytków tkankowych, na przykład w miejscach zmarszczek; zastosowanie wypełniacza pozwala skorygować to, z czym laseroterapia sobie nie do końca radzi: wypełnić głębsze bruzdy, podnieść policzki, powiększyć usta, poprawić owal twarzy.

Zabiegi po laseroterapii

Zabiegiem, który najczęściej wykonuje się po laseroterapii, jest naświetlanie lampą LED (ang. light emiting diode), która przede wszystkim przyspiesza gojenie skóry podrażnionej laserem. Terapia światłem LED to całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, którego istotą jest dostarczenie komórkom rewitalizującej energii. Fototerapia poprawia funkcjonowanie komórek skóry oraz ich ukrwienie, przywracając skórze młody, bardziej wypoczęty wygląd. Terapia lampą LED wspiera m.in. działanie laserów pikosekundowych w usuwaniu zmarszczek, przebarwień i tatuażu.

Mogłoby się wydawać, że zastosowanie zabiegów łączonych w laseroterapii wydłuża czas leczenia i zwiększa jego koszty. W rezultacie jest zupełnie inaczej. Dzięki kompleksowej terapii możemy uzyskać maksymalne efekty, które pojawią się szybciej niż w przypadku monoterapii i będą utrzymywać się znacznie dłużej.

Więcej na temat zabiegów laserowych dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/.

Dodaj komentarz